Північна Корея запустила кілька крилатих ракет у напрямку Жовтого моря. Це сталося через кілька днів після того, як Пхеньян заявив, що випробував підземний ядерний ударний безпілотник.
Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї (JCS) повідомив, що запуск відбувся близько 7 ранку за місцевим, але не уточнив подробиць, пише Yonhap.
«Посилюючи наш моніторинг і пильність, наші військові тісно координують свої дії зі Сполученими Штатами Америки для відстеження додаткових ознак провокацій Північної Кореї», − йдеться в повідомленні військових.
Це перший запуск крилатої ракети з вересня 2023 року.
Нагадаємо, Кім також наказав своїм військовим, виробникам боєприпасів та сектору ядерної зброї прискорити підготовку до війни, щоб протистояти тому, що він назвав безпрецедентними конфронтаційними кроками з боку США.
Протягом 2023 року Північна Корея, зокрема закріпила ядерну політику у своїй конституції, запустила супутник-шпигун і провела випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин назвав Південну Корею «головним ворогом» країни та заявив, що «не має наміру уникати війни».
Північна Корея пообіцяла «знищити» Південну Корею, якщо її атакуватимуть війська Півдня та США. Наприкінці минулого року Північ оголосила недійсною ключову угоду, підписану з Півднем у 2018 році, спрямовану на деескалацію військової напруги.
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що його країна значно сильніше відповість Північній Кореї, якщо остання здійснить провокацію.
Північна Корея наполегливо продовжує заходи з розпуску організацій, які займаються взаємодією з Сеулом. Зокрема КНДР зупинила роботу радіостанції, яка раніше використовувалася для відправки зашифрованих повідомлень шпигунам Пхеньяна у Південній Кореї.
Північна Корея в неділю, 14 січня, вкотре запустила невстановлену балістичну ракету в бік Східного моря.
Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула – подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові.
Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик – читайте у статті Наталії Бутирської на ZN.UA «Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР и як це загрожує Україні».