На Землі було проведено більше двох тисяч ядерних випробувань і більше дев'яти тисяч запусків супутників. Значна частина цих експериментів припала на частку США. При цьому вони - головні ініціатори резолюції Ради Безпеки ООН, яка забороняє КНДР проводити подібні випробування. Це порушує законні права республіки", - наголошується в повідомленні МЗС країни, яке публікує агентство KCNA.
На додаток зовнішньополітичне відомство повідомляє, що ядерний вибух, "проведений у країні в цілях самооборони, не порушує загальноприйняті міжнародні норми", до того ж він був здійснений "на високому рівні, з дотриманням необхідних норм безпеки" і "не мав негативного впливу на навколишнє середовище". Але у випадку, якщо США і далі будуть продовжувати свою агресивну політику щодо КНДР", буде і другий, і третій вибух більшої потужності, зазначили у міністерстві.
"Якщо США стануть на стежку війни, вони зустрінуться з армією Північної Кореї, яка буде захищати честь і суверенітет країни до самого кінця. Ми будемо відстоювати наші права і запустимо ракети або помремо у війні з несправедливістю. Ми зустрінемо цю визначну подію з гідністю і отримаємо перемогу", - йдеться в заяві МЗС.
Незважаючи на пафос заяви, південнокорейська розвідка поставилася до неї з усією серйозністю. На думку спецслужб країни, вибух, потужність якого дійсно не несла ніякої загрози, пройшов не так вдало, як було задумано, внаслідок чого КНДР захоче покращити свої результати за допомогою нових спроб, пише Yonhap. "Ми не виключаємо нових ядерних випробувань у Північній Кореї", - сказав голова Національної розвідслужби Південної Кореї Вон Се Хун, виступаючи перед членами парламенту.
Нагадаємо, 12 лютого КНДР провела треті за останні вісім років ядерні випробування. Вибух компактного ядерного заряду, потужністю, за приблизними даними, від 5 до 7 кілотонн, викликав у регіоні підземні поштовхи магнітудою 4,9.
Із засудженням дій КНДР виступили багато країн, навіть Іран. Україна як головуюча в ОБСЄ держава закликала керівництво КНДР зупинити ядерні випробування і невідкладно відновити діалог з МАГАТЕ. Південна Корея ініціювала екстрене засідання Ради безпеки ООН.
Президент США Барак Обама різко розкритикував ядерну програму Пхеньяну. Він назвав випробування "провокаційним актом", що підриває регіональну стабільність, закликав до нових санкцій проти КНДР і "швидкої відповіді" для захисту Штатів і їхніх союзників.
Нагадаємо, раніше Рада Безпеки ООН ввела санкції проти КНДР після проведених нею у 2006 і 2009 роках ядерних випробувань, вимагаючи припинити подібну діяльність і повернутися до переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова. !zn