Супутникові знімки, опубліковані Американо-корейським інститутом Університету Джона Хопкінса, свідчать, що Північна Корея може почати виробництво плутонію вже через один-два місяці. Як зазначають в інституті, на знімках видно "значний прогрес" на ядерному центрі в Йонбені, в тому числі, і на п'ятимегаватному газо-графітовому реакторі.
За даними вчених, ядерний центр у Йонбені може виробляти близько шести кілограмів збройового плутонію на рік, чого цілком достатньо для виробництва однієї або двох ядерних бомб.
Втім, як зазначає інститут, нестача паливних стрижнів може затримати виробництво ядерної зброї.
Як заявив Девід Штрауб зі Стенфордського університету, дані Американо-корейської інституту вірні настільки, наскільки це можливо в умовах відсутності спостерігачів на самому об'єкті.
"Одна з проблем полягає в тому, що Північна Корея дуже хороша в області дезінформації - тому ми не можемо бути впевнені в тому, що відбувається у Йонбені. Як відзначають аналітики, є й інші аспекти, наприклад, робота, яка ведеться всередині будівель і ми, звичайно, не можемо бачити, що там відбувається і реально це оцінити", - сказав Штрауб.
Реактор у Йонбені був закритий у 2007 році в рамках плану з денуклеаризації Корейського півострова, однак, у квітні цього року Пхеньян оголосив, що відновить роботу ядерного об'єкта.
Окрім цього, за даними Американо-корейського інституту, КНДР завершує роботу над більш потужним, 20-30-мегаватним експериментальним легководним реактором, який може бути введений в експлуатацію через 9-12 місяців.
"Їм потрібно більше електрики, потрібно розвивати мирний атом для виробництва електроенергії для своєї економіки, яка залишається під низкою санкцій", - повідомив аналітик з Північної Кореї з Австралійського Національного Університету Леонід Петров.
За даними експертів, у Пхеньяна зараз достатньо плутонію для виробництва восьми ядерних бомб. Окрім цього, аналітики підозрюють, що Північна Корея виробляє матеріали для уранових бомб. !zn
Читайте також:
Школярі КНДР подарували армії ракетну систему залпового вогню
КНДР налякала сусідів новими запусками ракет. Південна Корея прикрилася ізраїльськими комплексами