Розвідка Сеула очікує від КНДР військових і кіберпровокацій наступного року під час виборчих кампаній у США і Південній Кореї. Про це повідомляє Bloomberg.
В останні місяці Північна Корея призначила на ключові посади учасників попередніх провокацій — це свідчить про те, що Пхеньян намагатиметься привернути увагу до своєї військової сили, коли жителі Південної Кореї обиратимуть членів нового парламенту в квітні, а в США відбудуться президентські вибори, йдеться в заяві Національної розвідувальної служби Південної Кореї.
Розвідка Сеула рідко робить подібні публічні заяви про загрозу безпеці з боку КНДР, і її оцінка з'явилася в той час, коли лідер Північної Кореї Кім Чен Ин на засіданні керівної партії пообіцяв розширити арсенал ядерної зброї країни.
"Враховуючи минулу поведінку Північної Кореї та рівень її нещодавніх погроз на адресу Південної Кореї, ми докладаємо всіх зусиль для створення системи раннього попередження та готовності з відповідними міністерствами, оскільки провокації з боку Пхеньяна очікуються на початку року", - йдеться в заяві розвідки.
Північна Корея має звичку проводити випробування балістичних ракет і ядерних пристроїв на тлі виборів у Південній Кореї, оскільки виступає проти консервативних політиків, які займають жорстку позицію щодо Пхеньяна. КНДР називала нинішнього президента Південної Кореї Юн Сок Йоля "маріонетковим зрадником" і погрожувала перетворити Тихий океан на полігон у відповідь на посилення військової співпраці між США, Сеулом і Японією.
Північній Кореї вдавалося отримувати поступки від прогресивних лідерів Південної Кореї, обіцяючи їм співпрацю. Але ці обіцянки часто бували недовговічними. У період зближення за попереднього уряду президента Південної Кореї Мун Чже Іна КНДР ігнорувала його заклики до переговорів.
За останні два роки КНДР провела випробування понад сотні балістичних ракет. Програма озброєнь країни досягла значних успіхів, включаючи нещодавній запуск нової ракети, здатної вдарити по материковій частині США, Протягом 2023 року Північна Корея також закріпила ядерну політику у своїй конституції та запустила супутник-шпигун.
Нещодавно Кім Чен Ин наказав своїм військовим, виробникам боєприпасів та сектору ядерної зброї прискорити підготовку до війни, щоб протистояти тому, що він назвав безпрецедентними конфронтаційними кроками з боку США.