"Класичної" холодної війни не буде, сьогоднішні виклики значно неконтрольованіші - Гриценко

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Гриценко: десятиліття миру послабили пильність Заходу
На думку екс-міністра оборони, теперішня система міжнародної безпеки неспроможна контролювати ситуацію на планеті.

Холодної війни в її класичному розумінні - як тривалого, збалансованого, договороздатного і в цілому прогнозованого для планети протистояння двох могутніх військово-політичних блоків, двох потужних економічних систем (з різною ідеологією побудови) - не буде.

Таку думку висловив ZN.UA Анатолій Гриценко, лідер партії "Громадянська позиція", екс-міністр оборони України.

"По-перше, Росія, попри всі її потуги й амбіції, на роль світового лідера вже не тягне - через непорівнянний із колишнім СРСР потенціал та через відсутність міцних надійних союзників, які б дозволили претендувати на формування світового полюса", - зазначив він.

На думку Гриценка, не виконавши роль гаранта безпеки, відведену їй як постійного члена Ради безпеки ООН, Росія сама перетворилася на загрозу війни гарячої, і це вже проблема планетарного масштабу.

"По-друге, за останні десятиліття у світовій ієрархії піднялися й продовжують підніматися нові гравці, потужні в економічному і військовому планах, у тому числі з можливістю нарощування/створення ядерного потенціалу та високоточної зброї підвищеної потужності, - це насамперед Китай, Індія, Туреччина, Ізраїль, Саудівська Аравія та ін. Вони ще більше розмивають і подрібнюють на непередбачувані осколки колись усталений, зрозумілий двополюсний світ", - зазначив екс-міністр оборони.

"По-третє, не так давно потужний західний полюс сьогодні через внутрішні суперечності, політику ізоляціонізму, відсутність адекватного відповідального лідерства - розмитий, не консолідований і неефективний у прийнятті рішень планетарного масштабу", - заявив він.

На думку Гриценка, десятиліття миру і процвітання після Другої світової послабили пильність Заходу, перетворили західні союзи і армії в паперово-бюрократичні структури, знизили мотивацію належного фінансування оборонної сфери, створили ілюзію, що, мовляв, військову агресію можна відобразити шляхом переговорів.

Читайте також: Порошенко і Олланд підкреслили особливу важливість виконання "мінських" умов безпеки в Донбасі


"Нарешті, вже зрозуміло, що сформована система міжнародної безпеки вочевидь нездатна контролювати ситуацію на планеті й гарантувати мир навіть тоді, коли ключові гравці, здавалося б, домовилися і діють заодно. Отже, попереду нас чекають серйозні виклики та випробування, значно більш непередбачувані й не контрольовані ключовими гравцями, ніж це було в період холодної війни", - вважає Гриценко.

Читайте більше думок експертів у галузі геополітики і безпеки матеріалі "Чого чекати Україні від протистояння Росії і Заходу" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі