Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на обізнані в ситуації джерела.
За даними видання, мова йде про нафтові проекти і обов'язок Каракаса перед Пекіном, що оцінюється приблизно в 20 млрд. доларів. Китай прагне зберегти інвестиції у Венесуелі, домовляючись з Гуайдо, оскільки бачить, як все більше погіршуються позиції президента Мадуро. Як уточнює газета, переговори відбулися вже кілька тижнів тому.
"Китай усвідомлює зростаючі ризики зміни режиму і не хоче опинитися на поганій позиції по відношенню до нового режиму", - заявив експерт з відносин Китаю з Латинською Америкою військового коледжу США (USAWC) Еван Елліс.
В рамках угод по позиках і в обмін на нафту Венесуела в 2007 році взяла в борг у Китаю понад 50 млрд. доларів. На сьогоднішній день борг становить 20 млрд. Представники Хуана Гуайдо обговорили на переговорах можливість відстрочки виплат по боргу для перехідного періоду, поки буде діяти тимчасовий уряд. Венесуельська сторона запропонувала зробити умови позики більш прозорими, проте Китай відхилив цю пропозицію.
Як відомо, влада у Венесуелі фактично перейшла в руки опозиції. Лідер Національної Асамблеї Хуан Гуайдо визнаний багатьма країнами тимчасовим президентом. Росія і ще кілька країн-союзників вважають це незаконним.
Раніше Гуайдо заявляв, що Китай і Росія допомагають не Мадуро, а просто намагаються захистити свої інвестиції у Венесуелі.
Боротьба за контроль над Венесуелою, яка володіє найбільшими в світі запасами нафти, посилилася завдяки новим санкціям США та правовим заходам. Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".