Широко читаєма китайська державна газета заявила в четвер, що Китай має готуватися до військових дій у відношенні де-факто незалежного Тайваню і чинити тиск на Вашингтон у питанні щодо Північної Кореї після того, як Сполучені Штати прийняли закон про розширення зв'язків з Тайванем, повідомляє Reuters.
Пекін був розлючений після того, як президент США Дональд Трамп минулого тижня підписав закон, згідно з яким Сполучені Штати посилають високопоставлених чиновників на Тайвань для зустрічі з тайванськими колегами і навпаки.
Заступник помічника держсекретаря США Алекс Вонг сказав у середу в Тайбеї (столиці Тайваню – ред.), що прихильність Сполучених Штатів Тайваню ніколи не була більш сильною, і острів є джерелом натхнення для іншої частини Індо-Тихоокеанського регіону.
Китай стверджує, що Тайвань є його територією, і вважає, що самоврядний острів - примхлива провінція, яка, за словами президент Китаю Сі Цзіньпіня, повинна понести "покарання історією" за будь-яку спробу сепаратизму.
Китайська державна газета написала, що Китай повинен був "завдати удар у відповідь" проти закону, прийнятого в США, наприклад, вчинивши тиск на Сполучені Штати в інших сферах двостороннього співробітництва, таких як Північна Корея та Іран.
"Материковий Китай також має підготуватися до прямого військового зіткнення в Тайванській протоці. Він повинен чітко вказати, що підвищення кількості офіційних візитів чиновників Вашингтона і Тайбея буде мати серйозні наслідки для Тайваню", - йдеться в щоденній газеті правлячої Народної компартії Китаю.
Підкреслюючи заклопотаність Китаю, уряд Тайваню і де-факто посольство США на острові заявили, що заступник помічника міністра торгівлі по виробництву Ян Стефф відвідає Тайвань на цьому тижні.
В Пекіні прес-секретар міністерства закордонних справ Хуа Чунинг знову підтвердила опозицію Китаю офіційним контактам між США і Тайванем, закликавши їх перечитати коментарі Сі Цзіньпіня з цього питання, зроблені китайським лідером на цьому тижні.
"У китайського народу є загальна думка, що ніколи не дозволено і абсолютно неможливо відокремити будь-який дюйм території нашої великої країни від Китаю", - сказав прес-секретар Хуа, цитуючи Сі Цзіньпіня.
Острів Тайвань є одним з найбільш чутливих питань у Китаї та потенційною військової точкою конфлікту. Підкреслюючи цю загрозу, Тайвань, раніше в середу відправив кораблі і літак, щоб простежити шлях китайської авіаносної групи через вузьку Тайваньську протоку, говориться в повідомленні міністерства оборони Тайваню.
Ворожість Китаю по відношенню до Тайваню зросла з обранням на острові президента Цай Ін-веня в 2016 році, який є членом Демократичної прогресивної партії, що виступає за незалежність острова.
Китай припускає, що Цай Ін-вень хоче домогтися офіційної незалежності, яка перетне "червону лінію" для лідерів комуністичної партії в Пекіні. Однак Цай Ін-вень заявляв, що хоче зберегти статус-кво і прагне забезпечити мир.
Раніше, парламент Китаю схвалив довічне правління лідера країни. Всекитайські збори народних представників (парламент) схвалив зміни до конституції, що скасовують згадки в документі обмежень терміну перебування у владі керівництва країни.
Детальніше про ситуацію навколо зміни конституція Китаю читайте в матеріалі Олексія Коваль "Партія в законі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".