Китай веде активні переговори з Брюсселем та Афінами щодо вирішення боргової кризи Греції, заявив заступник голови МЗС КНР Чен Гопін.
"Китай в даний час веде активні переговори з ЄС і Грецією щодо того, як вирішити цю кризу. Ми віримо в те, що завдяки зусиллям усіх боків, його вдасться врегулювати належним чином. Тому що це рішення буде мати величезний вплив не тільки на Грецію та ЄС, але й на всю світову економіку в цілому", - заявив Чен Гопін на брифінгу в понеділок, 6 липня.
Китай неодноразово заявляв, що виступає за єдину Європу і, хотів би бачити Грецію в єврозоні.
Греки на референдумі казали "ні" кредиторам - більше 61% громадян не захотіли продовжувати заходи економії в обмін на продовження кредитування; на вимоги європейських кредиторів готові погодитися лише 39% громадян країни.
Уряд Греції вже прокоментував перші підсумки референдуму. Офіційний представник кабінету Гавриїл Сакелларідіс заявив, що Греція хоче негайно відновити переговори з міжнародними кредиторами з метою укладення угоди щодо своєї заборгованості. "Переговори, які незабаром розпочнуться, повинні бути завершені дуже швидко, можливо, навіть через 48 годин. Ми докладемо всі зусилля, щоб швидко досягти угоди", - сказав він.
Лідери європейських країн починають консультації щодо подальших відносин з Грецією. На 7 липня вже скликаний позачерговий саміт лідерів країн Євросоюзу. Також заплановано низку двосторонніх зустрічей між главами держав-членів єврозони.
Сама єврозона, ймовірно, в змозі впоратися з кризою і можливими спекулятивними атаками. У той же час Греції загрожує 20% падіння економіки у разі виключення з єврозони, оскільки вимушена відмова Афін від євро і перехід на нову валюту роздує держборг країни ще більше.