Він нагадує, як в понеділок на спільній прес-конференції президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Ангела Меркель висловлювали свою солідарність з Україною. Вони заявляли, що російська агресія лише зміцнила американсько-німецькі зв'язки. Однак при цьому Берлін і Вашингтон сперечаються, як правильно відповісти Росії на її поведінку.
В Мюнхені на конференції безпеки Держсекретар Джон Керрі заявив, що США і Європа мають розбіжності щодо "тактики", а не стратегії.
"Обидві сторони погодилися, що Росія агресор, що їй варто повернути Крим і припинити відправляти солдатів і зброю в Донбас. Вони погодилися, що Росія повинна поважати суверенітет України і право вступати в європейські клуби. Але Росія навіть не збирається виконувати всі ці речі, що робить "тактику" програшною", - йдеться в статті.
Політолог зауважує, що на сьогодні США, Канада і Великобританія розглядають можливість передачі озброєння Україні. Німеччина ж як найвпливовіша країна ЄС виступає проти цієї ідеї. І розбіжності в підходах сторін виявляють ще глибші проблеми.
"Рішення США зосереджені на тому, щоб покарати Росію, а не захистити Україну. Вашингтон може знехтувати економічними зв'язками з Москвою. В 2013 році Росія була 23-м найбільшим торговельним партнером США. Але це всього лише 1% від обсягу всієї торгівлі. Але об'єм торгівлі ЄС з Росією становить 10%. Крім того, багато країн залежать від російського газу. Тож покарати Росію означає покарати Європу теж", - йдеться в статті.
Обама ж не дуже прихильний до ідеї відіслати зброю Україні, але він прагне посилити тиск на Путіна. Він боїться, що самі лише переговори виграють час для Кремля, щоб продовжити ескалацію насилля в Україні.
В цей же час, Європа залишає в силі економічні санкції проти Росії, але нові вводити не хоче. Тому що європейці не вірять, що проблеми з фінансами змусять Путіна змінити курс.
"Насправді ж ні переговори, ні санкції не змусять Путіна відступити. Принаймні не так швидко, щоб Київ не відчув ще більше болю. Швидше за все, США і Європа продовжать будувати різні плани. І це погані новини для обох", - йдеться в статті.
В цей же час, Китай найбільше виграє від суперечок між Європою і США, доки Росія наступає на Україну.
"Китай виступає проти головної тези Заходу, яка передбачає необхідність міжнародної реакції на агресію Росії. В цей же час, чим більше Росія розвертається на Схід, тим більше Пекін посилює з нею комерційні відносини. І водночас китайська сторона стежить, що відносини з США і Європою теж продовжують розширюватися. Ця гра за дві команди одночасно забезпечують Китаю серйозну вигоду. А враховуючи, що трансатлантичні відносини страждають, зміцнення зв'язків з Китаєм стають важливими, як ніколи", - пише політолог.
В цей же час, Пекін намагається налагодити зв'язки і з Києвом. Нещодавно Україна і Китай підписали угоду про техніко-економічне співробітництво.
"Це дозволяє залучити безоплатну допомогу з боку Уряду КНР у розмірі 50 млн китайських юанів ( близько 8 млн доларів - ред.) для реалізації пріоритетних проектів української сторони", - сказано в повідомленні.