Китайський Новий Рік: дата та історія свята

Поділитися
Китайський Новий Рік: дата та історія свята Традиційний червоний дракон на святкуванні Нового року в Китаї © #Букви
У Китаї Новий рік зустрінуть 12 лютого за місячно-сонячним календарем. Традиція святкування пішла від давньої китайської легенди про чудовисько Нянь.

В ніч з 11 на 12 лютого у Китаї святкуватимуть Новий рік, який стане вже 4719-им, повідомляє УНІАН. Китайський Новий рік святкують не тільки у самій Піднебесній, але й в Камбоджі, Монголії та В’єтнамі. Літочислення в цих країнах ведеться від приходу до влади імператора Хуан-ді в 2637 році до н. е.

Коли відзначають Китайський Новий Рік?

У Китаї користуються місячно-сонячним календарем. Дата Нового року залежить від положення Місяця і щоразу змінюється. Перший день Нового року припадає на другий молодик після зимового сонцестояння 21 грудня. Зазвичай Новий рік святкують у період між 21 січня та 20 лютого. Новий 4719-ий рік у Китаї та інших азіатських країнах наступить 12 лютого.

Китайський календар спирається на астрономічні цикли Юпітера. Планета обертається навколо Сонця за 12 років, і кожен з них йде під знаком окремої тварини. 2021 рік за китайським календарем буде роком Бика. Крім того, кожен рік підпорядковується стихії та кольору. У прийдешньому році це буде білий колір та метал.

Історія свята

Традиція святкувати Новий рік почалася з давнього міфу про морське чудовисько Нянь (кит. «Рік»). За легендою, у перший день Нового року чудовисько виходило з глибин на сушу, пожирало запаси, худобу і навіть нападало на дітей. Щоб захиститися, люди залишали біля помешкання різні наїдки. Вони вірили, що якщо звір насититься, то перестане чинити зло і дасть їм спокій.

Ще одна легенда каже, що колись китайці побачили, як Нянь злякався маленької дівчинки в червоній одежині. Вони вирішили, що звір боїться червоного кольору, і з тих пір жителі Піднебесної на Новий рік прикрашають своє житло червоними ліхтариками і намагаються одягтися в усе червоне.

Крім того, китайці вірять, що чудовисько боїться сміху, радості та шуму. Саме тому Китайський Новий рік завжди проходить дуже весело і гучно, з фестивалями та феєрверками.

Поділитися
Підготував/ла Anastasie Izvoshchikova
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі