Китайські кораблі ймовірно перерізали інтернет-кабелі островів поблизу Тайваню – AP

Поділитися
Китайські кораблі ймовірно перерізали інтернет-кабелі островів поблизу Тайваню – AP © Pixabay
Хоча Тайвань нікого не звинувачував, але експерти підозрюють, що крок був навмисним.

Національна комісія зі зв'язку Тайваню з посиланням на телекомунікаційну службу острова  Мацу в північній частині Тайванської протоки звинуватила два китайських судна в перерізанні інтренет- кабелів у лютому, пише Associated Press.

В матеріалі зазначається, що китайське риболовецьке судно підозрюється в розрізанні першого кабелю приблизно за 50 кілометрів в морі 2 лютого, а через шість днів китайське вантажне судно підрізало другий кабель.

Уряд Тайваню не назвав це навмисним актом з боку Пекіна, і не було прямих доказів того, що китайські кораблі несуть відповідальність, однак жителі острова були змушені підключитися до обмеженого Інтернету через мікрохвильову радіопередачу, який є значно повільнішим.

Деякі експерти зазначають, що Китай міг навмисно перерізав кабелі, щоб переслідувати самокерований острів, який він вважає частиною своєї території, щоб у разі необхідності приєднати його силою.

Берегова охорона Тайваню погналася за рибальським судном, яке перерізало перший кабель 2 лютого, але воно повернулося в китайські води, зазначив чиновник Тайваню, який відмовився обговорювати це питання публічно.

«Ми не можемо виключати, що Китай знищив їх навмисно», — сказав Су Цзу Юн, експерт з питань оборони урядового аналітичного центру Інституту досліджень національної оборони та безпеки, посилаючись на дослідження, згідно з яким лише Китай і Росія мали технічні можливості. зробити це.

Загалом за останні п’ять років кабелі перерізали 27 разів, але, згідно з даними Chunghwa Telecom, незрозуміло, судна якої країни у цьому винні.

Інтернет-кабелі, ширина яких може бути від 20 до 30 міліметрів, мають сталеву броню на мілководді, де їх можуть зачепити кораблі. Але попри захист, кораблі можуть доволі легко перерізати кабелі.

Водночас головний науковий співробітник Азіатсько-Тихоокеанського мережевого інформаційного центру, некомерційної організації, яка керує та розповсюджує Інтернет-ресурси, такі як IP-адреси для регіону, Джефф Г’юстон зазначає, що «такий рівень обриву є дуже незвичайним для кабелю, навіть у мілководді Тайванської протоки».

Відсутність стабільного Інтернету створило проблеми для 14 тисяч жителів острова – вони не можуть дистанційно записатись до лікаря, вести онлайн-бізнес, також це мало вплив на туристичний бізнес острова.

Ще восени Міністерство цифрових справ Тайваню публічно попросило операторів супутників на низькій навколоземній орбіті надати доступ до Інтернету в резервному плані у регіоні, після кібератак Росії під час вторгнення в Україну. Однак ситуація і досі залишається в глухому куті, оскільки закон Тайваню вимагає, щоб принаймні 51% постачальників належало національному акціонеру.

Водночас ремонт кабелів коштує дорого, за попередньою оцінкою потрібно 1 мільйон доларів США лише за роботу кораблів в регіоні. Очікується, що судна для прокладки кабелю можуть прибути не раніше 20 квітня, оскільки існує обмежена кількість кораблів, які можуть виконати цю роботу.

Зазначимо, що Китай регулярно відправляє військові літаки та кораблі до Тайваню в рамках тактики залякування уряду острова. Це збільшує занепокоєння щодо вторгнення Китаю в Тайвань. Зокрема напередодні виборів президента на Тайвані уряд острова висловив побоювання, що Китай може відновити «ідеологічний наступ», націлений на «лідерів думок», щоб отримати перемогу прихильників ідеї «возз’єднання».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі