Китайська поліція затримала на кілька годин журналіста ВВС Еда Лоуренса за висвітлення маніфестації у Шанхаї

Поділитися
Китайська поліція затримала на кілька годин журналіста ВВС Еда Лоуренса за висвітлення маніфестації у Шанхаї
Сполучені Штати заявили про підтримку прав людей на мирний протест.

Пізно ввечері в неділю в комерційному центрі Шанхаю відбулися зіткнення демонстрантів із поліцією, після чого район залишив автобус, заповнений заарештованими, повідомляє «Голос Америки».

Журналіста британської громадської телерадіокорпорації BBС Ед Лоуренса, який висвітлював маніфестацію, також затримали.

«BBС вкрай стурбована поводженням з нашим журналістом Едом Лоуренсом, якого заарештували та протримали у наручниках кілька годин, перш ніж відпустити. Під час затримання поліція били його і штовхала ногами. Це сталося, коли він працював акредитованим журналістом», — йдеться в заяві ВВС.

Протестувальники вийшли на вулиці міст КНР, щоб виступити проти жорстких обмежень і локдаунів у зв'язку з коронавірусом, демонструючи громадянську непокору, безпрецедентну з моменту приходу до влади Сі Цзіньпіна. Останні 10 років під його керівництвом у Китаї жорстко придушувалася інакодумство. Крім того, в країні було розширено застосування високотехнологічної системи спостереження, що зробило будь-яке вираження протесту ще більш складною та ризикованою справою.

У понеділок китайські поліцейські заблокували деякі центральні вулиці Шанхаю турнікетами, щоб запобігти скупченням людей. Магазини та кафе у цьому районі закриті.

Крім того, у Пекіні та Шанхаї поліція зупиняла та обшукувала людей у тих місцях, де у вихідні пройшли протестні акції. Місцеві жителі та користувачі соціальних мереж стверджують, що поліцейські вимагають, щоб перехожі пред'являли мобільні телефони, прагнучи перевірити, чи мають віртуальні приватні мережі (VPN) і додаток Telegram, якими користувалися протестувальники. Використання VPN вважається в Китаї незаконним, а програма Telegram заблокована в китайському Інтернеті.

Каталізатором протестів стала пожежа, що сталася минулого тижня у багатоквартирному будинку в місті Урумчі в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі на північному заході Китаю. В ході пожежі загинуло 10 людей.

Передбачається, що вони не мали можливості вирватися з палаючого будинку через те, що вхід до нього було заблоковано через жорсткі антиковидні обмеження. Частину районів Урумчі, де мешкає близько 4 мільйонів осіб, було закрито на карантин протягом 100 днів.

Натовпи людей в Урумчі вийшли надвір 25 листопада. Минулими вихідними протестувальники в таких містах, як Ухань і Ланьчжоу, перевертали кіоски для тестування на COVID.

У низці університетів Китаю пройшли виступи студентів.

У суботу в Шанхаї, траурна церемонія при свічках на згадку про загиблих у пожежі, переросла у протестні акції. На відеозаписі з цієї протестної акції голосно і виразно були чутні заклики: «Сі Цзіньпін! Іди з поста! КПК! Іди у відставку!»

У Пекіні після опівночі у неділю відбулися масові маніфестації на міській кільцевій дорозі. Деякі учасники протестних виступів тримали в руках чисті аркуші паперу – символ протесту проти цензури.

Сполучені Штати заявили про підтримку права людей на мирний протест, зокрема у Китаї, заявила в понеділок прес-секретар Ради національної безпеки США.

«Ми давно говоримо, що кожен має право на мирні протести – тут, у США, та у всьому світі. У тому числі — у КНР», — пояснила речниця, додавши: «Ми вважаємо, що КНР дуже важко стримати цей вірус за допомогою своєї стратегії нульової толерантності...».

Китай дотримується політики нульової толерантності до COVID-19 навіть у той час як більшість країн світу намагається співіснувати з коронавірусом. Незважаючи на низький рівень нових випадків відповідно до світових стандартів, випадки зараження в Китаї досягли рекордних значень за кілька днів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі