Позиція Китаю щодо війни в Україні й надалі ґрунтуватиметься на його власних оцінках, а всі спроби чинити тиск на Пекін будуть категорично відкидатися, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І.
"Китай продовжуватиме виносити незалежні судження, засновані на суті самого питання, об'єктивним і справедливим чином. Ми ніколи не приймемо жодного зовнішнього примусу і тиску, і ми також виступаємо проти будь-яких необґрунтованих звинувачень та підозр на адресу Китаю", - наводить МЗС КНР слова дипломата китайським журналістам.
У повідомленні наголошується, що у розмові з президентом США Джозефом Байденом голова КНР Сі Цзіньпін роз'яснив позицію Китаю, "і найважливіше послання полягає в тому, що Китай завжди був силою підтримки миру в усьому світі" і послідовно виступав "за підтримку миру та протистояння війні ".
За словами Ван І, Сі Цзіньпін заявив Байдену, що "всі сторони повинні спільно сприяти діалогу та переговорам між сторонами, щоб якнайшвидше припинити бойові дії та уникнути жертв серед цивільного населення та запобігти гуманітарній кризі".
Довгострокове рішення, за його словами, полягає в тому, щоб "відмовитися від менталітету холодної війни, не вступати до групової конфронтації і справді сформувати збалансовану, ефективну та стійку структуру регіональної безпеки, щоб можна було досягти довгострокової стабільності на європейському континенті".
Ван І наголосив, що позиція Китаю "об'єктивна і справедлива, вона відповідає побажанням більшості країн".
"Час доведе, що Китай, займаючи таку позицію, перебуває на правильній стороні історії", - наголосив глава МЗС КНР.
Раніше китайські державні ЗМІ повідомляли, що Сі Цзіньпін під час переговорів запевнив Джо Байдена, що подібні конфлікти та конфронтації як війна в Україні. не на користь Пекіна. Він також закликав президента США спільно докласти всіх зусиль, щоб досягти миру в усьому світі.
У Білому домі пізніше заявили, що Байден попередив Цзіньпіна про наслідки. Але там не анонсували, чим Вашингтон загрожує Пекіну за ймовірну підтримку агресії РФ.