Китай загрожує "рішучими заходами", якщо Тайвань вирішить офіційно проголосити незалежність

Поділитися
Китай загрожує © pixabay.com
Тайвань став ключовим фактором у напружених відносинах між Китаєм та США.

Китай пригрозив "рішучими заходами", якщо Тайвань зробить кроки до офіційної незалежності, попередив офіційний речник Пекіна, додавши, що “провокації Тайваню та втручання ззовні можуть посилитися наступного року”.

Китай вважає демократично керований Тайвань своєю територією і в останні два роки посилив військовий та дипломатичний тиск, щоб підтвердити свої претензії на суверенітет. Це злить Тайбей і турбує Вашингтон, де президент Джо Байден у листопаді сказав, що США не підтримують незалежність Тайваню.

"Китай готовий докласти всіх зусиль для мирного возз'єднання з Тайванем, але діятиме, якщо будуть перейдені "червоні лінії" у питанні незалежності", - сказав на брифінгу для ЗМІ Ма Сяогуан, прессекретар Управління у справах Тайваню, пише Reuters.

"Якщо сепаратистські сили на Тайвані, які прагнуть незалежності, будуть провокувати, застосовувати силу або навіть прорвуть будь-яку червону лінію, ми будемо змушені вжити рішучих заходів", - додав Ма.

У заяві, зробленій у середу пізно ввечері, тайванська Рада у справах материка закликала Пекін "серйозно замислитися про свою діяльність щодо Тайваню та правильно оцінити ситуацію".

Рада повторила свій заклик до діалогу на рівноправній основі й заявила, що він дотримується політики "відмови від провокацій" для збереження миру через Тайванську протоку і в регіоні.

Тайвань став ключовим фактором у напружених відносинах між Китаєм та США, які відіграють роль найважливішого міжнародного прихильника острова та постачальника зброї, попри відсутність офіційних дипломатичних зв'язків.

Тайвань стверджує, що є незалежною країною та клянеться захищати свою свободу та демократію.

Китай регулярно називає острів найчутливішим питанням у відносинах зі США.

Ма сказав, що "провокації сил, що виступають за незалежність", і "зовнішнє втручання" можуть стати "різкішими та інтенсивнішими" в найближчі місяці.

"Наступного року ситуація в Тайванській протоці стане складнішою і гострішою", - сказав він.

В останні місяці Пекін неодноразово відправляв повітряні місії над Тайванською протокою, щоб чинити тиск на Тайвань. Там заявили, що не піддадуться на погрози.

Хоча Сполучені Штати визнають лише один Китай, за законом вони зобов'язані надати Тайваню кошти для самооборони та вже давно дотримуються політики "стратегічної двозначності" щодо того, чи захистить американська армія Тайвань у разі нападу Китаю.

Переможений уряд Китайської Республіки біг на Тайвань в 1949 після поразки в громадянській війні з комуністами, які створили Китайську Народну Республіку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі