Сьогодні, 10 серпня, представник МЗС КНР Ван Чжао Ліцзянь повідомив, що влада країни ввела санкції проти 11 американських офіційних осіб у відповідь на кроки Мінфіну США, вжиті щодо офіційних осіб континентального Китаю та Гонконгу.
"Ці санкційні заходи поширюються на 11 осіб і набирають чинності сьогодні. Подібні кроки - наша відповідь на помилкові дії Сполучених Штатів", - цитує агентство Сіньхуа представника МЗС Китаю.
Чжао Ліцзянь уточнив, що це рішення торкнулося сенаторів Теда Круза (штат Техас), Марко Рубіо (штат Флорида) і ще кількох американських політиків.
"Повернення Гонконгу Китаю, а також механізм "одна країна-дві системи" є успішними кроками, які зустріли загальне схвалення. При цьому населення Гонконгу отримало безпрецедентні права", - підкреслив він.
Дипломат визнав, що механізму, який останнім часом "довів свою ефективність, кинуто нові виклики".
Мінфін США 7 серпня оголосив про введення санкцій проти 11 посадових осіб континентального Китаю і Гонконгу. У списку осіб, на яких поширюються ці обмеження, виявилася глава Адміністрації спеціального адміністративного району Керрі Лам.
Лам після цього обрушилася з критикою на адресу американської влади через те, що вони оприлюднили особисті дані представників керівництва міста, в тому числі номери їхніх паспортів і місця проживання, виклавши у відкритий доступ в Інтернеті санкційний указ.
30 червня 2020 року вищий законодавчий орган КНР — Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників — схвалив законопроєкт Про національну безпеку в Гонконзі. За документ, який критикували і світова спільнота, і жителі самого САР, 162 члени комітету проголосували одноголосно. Документ набуде чинності 1 липня — у 23-у річницю переходу колишнього британського анклаву під Китайський суверенітет.
Закон визначає зобов'язання центрального уряду Китаю і відповідальність влади Гонконгу за забезпечення національної безпеки САР. Передбачається, що Пекін отримає право залучити в Гонконзі співробітників своїх спецслужб, що дозволить Китаю припиняти дії радикалів, що влаштовують протести.
Дії Китаю стосовно Гонконгу засудили держсекретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео, а також глави МЗС Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії. У відповідній заяві йдеться, що перенесення парламентських виборів є підривом основних прав і свобод жителів спеціального адміністративного району (САР).
Раніше ZN.UA писало, що в рамках оприлюдненого в червні 2020 року 6-етапного економічного плану головний претендент на посаду президента США Джозеф Байден заявляє, що він посилить так звані закони "купуй Американське" для державних проєктів. Детальніше у матеріалі "Від Кромвеля до Байдена".