Китай ввів санкції щодо офіційних осіб США

Поділитися
Китай ввів санкції щодо офіційних осіб США
У КНР вважають, що санкції, як засіб боротьби та впливу, довели свою ефективність.

Сьогодні, 10 серпня, представник МЗС КНР Ван Чжао Ліцзянь повідомив, що влада країни ввела санкції проти 11 американських офіційних осіб у відповідь на кроки Мінфіну США, вжиті щодо офіційних осіб континентального Китаю та Гонконгу.

"Ці санкційні заходи поширюються на 11 осіб і набирають чинності сьогодні. Подібні кроки - наша відповідь на помилкові дії Сполучених Штатів", - цитує агентство Сіньхуа представника МЗС Китаю.

Чжао Ліцзянь уточнив, що це рішення торкнулося сенаторів Теда Круза (штат Техас), Марко Рубіо (штат Флорида) і ще кількох американських політиків.

"Повернення Гонконгу Китаю, а також механізм "одна країна-дві системи" є успішними кроками, які зустріли загальне схвалення. При цьому населення Гонконгу отримало безпрецедентні права", - підкреслив він.

Дипломат визнав, що механізму, який останнім часом "довів свою ефективність, кинуто нові виклики".

Мінфін США 7 серпня оголосив про введення санкцій проти 11 посадових осіб континентального Китаю і Гонконгу. У списку осіб, на яких поширюються ці обмеження, виявилася глава Адміністрації спеціального адміністративного району Керрі Лам.

Лам після цього обрушилася з критикою на адресу американської влади через те, що вони оприлюднили особисті дані представників керівництва міста, в тому числі номери їхніх паспортів і місця проживання, виклавши у відкритий доступ в Інтернеті санкційний указ.

30 червня 2020 року вищий законодавчий орган КНР — Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників — схвалив законопроєкт Про національну безпеку в Гонконзі. За документ, який критикували і світова спільнота, і жителі самого САР, 162 члени комітету проголосували одноголосно. Документ набуде чинності 1 липня — у 23-у річницю переходу колишнього британського анклаву під Китайський суверенітет.

Закон визначає зобов'язання центрального уряду Китаю і відповідальність влади Гонконгу за забезпечення національної безпеки САР. Передбачається, що Пекін отримає право залучити в Гонконзі співробітників своїх спецслужб, що дозволить Китаю припиняти дії радикалів, що влаштовують протести.

Дії Китаю стосовно Гонконгу засудили держсекретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео, а також глави МЗС Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії. У відповідній заяві йдеться, що перенесення парламентських виборів є підривом основних прав і свобод жителів спеціального адміністративного району (САР).

Раніше ZN.UA писало, що в рамках оприлюдненого в червні 2020 року 6-етапного економічного плану головний претендент на посаду президента США Джозеф Байден заявляє, що він посилить так звані закони "купуй Американське" для державних проєктів. Детальніше у матеріалі "Від Кромвеля до Байдена".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі