Помилковий поворот Китаю від свободи до агресії якийсь час маскувався надзвичайним економічним прогресом країни. Попри те, що країнам Заходу стає дедалі важче конкурувати з Китаєм, Пекін починає втрачати міжнародну довіру та власну впевненість, пише The Washington Post.
Західні лідери замислювались, чи пов’язана ідея економічного процвітання з авторитарним контролем населення. Однак, останнім часом «китайське економічне диво», розв’язане лібералізацією наприкінці 20 століття, втрачає свій темп, оскільки Пекін втрачає власну впевненість. Впевнений уряд не порушує права людей, як це зробила китайська влада щодо уйгурів у Сіньцзяні. Застосування агресії – це ознака уряду, який боїться власного народу. А в сучасному світі, де людський капітал є незамінним ресурсом, репресії є фатальними для розвитку країни. При цьому, велика держава, яка страждає від авторитаризму може стати серйозним геополітичним викликом найближчих десятиліть.
Як Сполучені Штати та інші демократичні країни можуть мінімізувати геополітичні шкоду у цій надзвичайно нестабільній ситуації?
По-перше, Захід завжди демонстрував свою готовність захищати права людини, однак не завжди ця готовність реалізувалася повністю. Якщо зараз демократичні країни не покажуть вірність власним ідеалам, вони таким чином продемонструють слабкість. Однак, той факт, що західні країни не завжди відповідали своїм ідеалам, жодним чином не відкидає самих ідеалів. Різноманітність та свобода думки, рівність перед законом та людська гідність завжди сприяли процвітанню. Там, де немає верховенства права, не може бути рівності перед законом. Там, де немає освіти, інтелектуального різноманіття критично мало.
По-друге, західна військова перевага найефективніша як щит, а не як меч. Значення військової потужності полягає у захисті свободи та стримуванні агресії. «Дух хрестоносців», який привів західні війська до Іраку та Афганістану, сподіваючись, що це допоможе досягнути соціального прогресу, не приніс очікуваних результатів. Однак сама мета не була помилковою, просто був застосований «неправильний інструмент».
Правильним інструментом демократичних країн має стати економічна перевага. Захід пропонує мирний і вільний світ, а не грубу силу, саме це пояснює успіх західних демократій за останні 75 років.
США та американські демократичні союзники повинні вирішити те, наскільки вони готові віддавати західний військовий щит незалежності Тайваню. Тайвань - це високотехнологічна держава завдяки своїм досягненням у виробництві мікрочіпів. Чи буде Захід ризикувати війною з Пекіном, щоб захистити свободу Тайваню? Таке запитання наштовхує на думку, що політика Китаю зараз надто важлива, щоб бути іграшкою для «політично поляризованого Вашингтона». Пекін зробив «грізний неправильний поворот», а для того, щоб стримати наслідки такого «повороту», демократичним країнам потрібна стійкість та єдність, резюмує видання.