Китай спробує використовувати штучний інтелект для втручання у вибори в США, Південній Кореї та Індії — Microsoft

Поділитися
Пекін вже тестував метод поширення згенерованого ШІ контенту під час виборів президента Тайваню.

Китай спробує втрутитися у вибори в США, Південній Кореї та Індії цього року за допомогою контенту, створеного штучним інтелектом, після тестування такого методу під час президентських виборів на Тайвані, попереджає Microsoft. Про це пише The Guardian.

Американська технологічна компанія очікує, що китайські кібергрупи націляться на важливі вибори в 2024 році, разом з хакерами Північної Кореї.

У Microsoft заявили, що Китай, "як мінімум" , буде створювати і поширювати через соціальні мережі контент, згенерований штучним інтелектом, який "принесе користь його позиціям на цих гучних виборах".

У компанії додали, що вплив контенту, створеного штучним інтелектом, був незначним, але попередили, що це може змінитися.

"Поки вплив такого контенту на аудиторію залишається низьким, експерименти Китаю зі штучним інтелектом у мемах, відео та аудіо триватимуть і можуть виявитися ефективними в майбутньому", - зазначили в Microsoft.

У звіті Microsoft йдеться, що Китай уже намагався провести дезінформаційну кампанію за використанням технологій штучного інтелекту під час президентських виборів на Тайвані в січні. Компанія заявила, що це був перший випадок, коли підтримувана державою група використовувала контент, створений штучним інтелектом, щоб вплинути на іноземні вибори.

Підтримувана Пекіном кібергрупа під назвою Storm 1376, також відома як Spamouflage або Dragonbridge, була дуже активною під час виборів на Тайвані. Її спроби вплинути на голосування включали розміщення на YouTube фальшивого аудіозапису, на якому кандидат Террі Гоу, який в листопаді вийшов із виборчих перегонів, підтримує іншого кандидата. Microsoft заявила, що кліп, ймовірно, був створений штучним інтелектом. YouTube видалив контент до того, як він потрапив до багатьох користувачів.

Підтримувана Пекіном група просувала серію згенерованих штучним інтелектом мемів про переможця виборів президента на Тайвані Вільяма Лая, проти якого виступає Китай. У цьому контенті висувалися претензії до Лая, звинувачення в розкраданні державних коштів. Також збільшилося використання згенерованих штучним інтелектом ведучих телевізійних новин - тактика, яку також використовував Іран.

У Microsoft заявили, що новинні пастки були створені за допомогою інструменту CapCut, розробленого китайською компанією ByteDance, власником TikTok.

Microsoft додала, що китайські групи продовжують проводити кампанії впливу в США. Зокрема, підтримувані Пекіном групи використовують акаунти в соціальних мережах, щоб ставити "питання, які викликають розбіжності”, а також намагаються шукати проблеми, які розділяють американських виборців.

В одному з дописів на X йшлося про двопартійний законопроєкт у США на 118 мільярдів доларів, який об'єднує допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. У дописі було запитання: "Яка ваша реакція?". В іншій публікації йшлося про втрату винищувача F-35 у Південній Кароліні минулого року та зазначалося, що "лише за адміністрації Джо Байдена" можна було втратити цінну військову техніку. Допис також містив запитання: “Що ви думаєте про це?".

Нещодавно повідомлялося, що уряди США і Великої Британії звинуватили підтримуваних Китаєм хакерів у проведенні багаторічної кібер-кампанії, спрямованої проти політиків, журналістів і бізнесменів, а також проти британської служби спостереження за виборами.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі