Китай виграв у США битву за штучний інтелект – екс-чиновник Пентагону

Поділитися
Він сказав, що кіберзахист США в деяких державних відомствах перебуває на рівні "дитячого саду".

Китай виграв битву за штучний інтелект з США й рухається до глобального домінування завдяки своїм технологічним досягненням, заявив Financial Times колишній керівник програмного забезпечення Пентагону.

Друга економіка світу, ймовірно, домінуватиме в багатьох ключових технологіях, що розвиваються, особливо в штучному інтелекті, синтетичній біології та генетиці протягом десятиліття або близько того, згідно з оцінками західної розвідки, пише Reuters.

Перший головний спеціаліст Пентагону по програмному забезпеченню Ніколя Шайан, який пішов у відставку на знак протесту проти повільних темпів технологічних перетворень в збройних силах США, сказав, що нездатність реагувати на те, що відбувається, ставить Сполучені Штати під загрозу.

"Через 15-20 років у нас не буде жодних шансів протистояти Китаю. Зараз це вже вирішене питання; на мій погляд, все вже скінчено", - сказав він в інтерв'ю FT.

За його словами, Китай має намір домінувати в майбутньому світі, контролюючи все - від порядку в засобах масової інформації до геополітики.

Шайан поклав провину на слабкі інновації, небажання американських компаній, таких як Google, співпрацювати з державою в галузі ШІ та великі етичні дебати з приводу цієї технології.

Китайські компанії, продовжив Шайан, зобов'язані співпрацювати зі своїм урядом і роблять "величезні інвестиції" в ШІ без урахування етичних норм.

Шайан оголосив про свою відставку на початку вересня, заявивши, що військових чиновників неодноразово призначали відповідальними за кіберініціатіви, для реалізації яких у них не вистачало досвіду.

До слова, у серпні Пентагон повідомив про початок тестування штучного інтелекту, який зможе передбачати кроки інших держав за кілька днів до того, як вони їх зроблять. Це зможе запобігати появі нових військових конфліктів або до ескалації існуючих. Для прогнозу використовують, зокрема, дані розвідки, супутникові знімки, сенсори в полі та радари.

Детальніше про те, чи зможе Пекін досягти технологічних переваг без Сполучених Штатів, читайте в статті Наталії Бутирської "Китай воює зі США за право керувати світом високих технологій".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі