Китай ризикує втратити довіру Заходу — The Economist

Поділитися
Китай ризикує втратити довіру Заходу — The Economist © Prime minister of Canada
Закон про безпеку Гонконгу може остаточно підірвати довіру іноземців до Китаю.

Світ наразі спостерігає за тим, як Китай «знищує» громадянські свободи жителів Гонконгу, але чи варто дивуватися такій політиці Пекіна, важко сказати. Західні політики роками намагалися переконати китайську владу надати Гонконгу «більшу автономію», але цього так і не сталося, адже Комуністична партія Китаю має власний погляд на це «питання», пише журнал The Economist.

Однак, західні лідери не мали достатньо аргументів, щоб переконати Пекін надати Гонконгу більше прав. Захід опирався на припущення, що Гонконг може втратити іноземних інвесторів, співпрацю з транснаціональними компаніями, а міжнародні банки можуть «покинути» прибуткові фінансові ринки Гонконгу, якщо Китай все-таки обмежить там «політичні свободи». Але, судячи з усього, китайські лідери вирішили «ризикнути».

У діях Китаю існує певна логіка. Закон про національну безпеку Гонконгу став «перевіркою на патріотизм», яку повинні пройти громадяни.

Нещодавно в Гонконзі деяким політикам з демократичнии поглядами навіть було заборонено брати участь у виборах. Причиною «дискваліфікації» стало те, що вони свого часу поставили під сумнів необхідність прийняття нового закону про безпеку.

Однак, вибори в Гонконзі тепер відтерміновано на рік внаслідок пандемії коронавірусу. Дехто вважає, що таке рішення було прийнято для того, аби «відібрати шанс» в опозиції здобути перемогу.

Китайських урядовців не надто турбує те, що Захід може бути «обурений» такими політичними рішеннями. Влада Китаю переконана, що більшість країн так чи інакше будуть зацікавлені у співпраці, адже багато іноземних підприємств не проти заробляти гроші в Гонконзі.

Лідери Китаю не бояться, що обмеження прав Гонконгу може зіграти негативну роль і на відносинах Пекіну з островом Тайвань, адже Китай свого часу обіцяв острову певну автономію.

Китайська влада вважає, що незабаром Тайвань буде заздрити «процвітанню Гонконгу», лідери Китаю вважають Гонконг «повністю своїм» і вони впевнені у власних діях.

Гонконг має важливе значення для Китаю, особливо в часи «коронавірусної кризи». Попри те, що лідери ЄС висловили «глибоку стурбованість» законом про національну безпеку, вони так і не змогли домовитись про «конкретні спільні дії», адже деякі країни Європи намагаються налагодити співпрацю з Китаєм.

Питання довіри

Китайські чиновники наполягають на тому, що протести були спробою розділити батьківщину та домогтися відокремлення Гонконгу.

Насправді, лише незначна частина жителів Гонконгу підтримує незалежність, як безнадійну мрію. Минулого року протестувальники вимагали саме демократії, яка допомогла б їм зберегти власні свободи. У цьому, для прикладу, значно допомогли б вільні ЗМІ, які, за потреби, можуть «притягнути до відповідальності» можновладців.

Однак, лідери Китаю чітко заявили про власні наміри. Вони проти того, щоб їм кидали виклик, саме тому китайська влада вирішила посилити контроль над Гонконгом.  

Західні лідери навряд чи зможуть вплинути на рішення Китаю, але вони можуть зробити власні висновки.

Китай прагне стати «наддержавою високих технологій», продаючи світовим мережам 5G. Китайські дипломати хочуть бути лідерами на глобальних форумах, де узгоджуються міжнародні стандарти та норми. Університети Китаю прагнуть налагодити партнерські стосунки з академічними установами по всьому світу.

Це все - розумні амбіції, але вони, значною мірою, залежать від довіри. «Придушення прав» Гонконгу, так чи інакше, вплине на те, чи довірятимуть іноземці Китаю, резюмує журнал.

Раніше повідомлялося, що Китай переписує факти про COVID-19.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі