У Китаї в п'ятницю почали онлайн-торгівлю квотами на викиди вуглекислого газу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Даний крок був зроблений з метою надання сприяння скороченню викидів СО2, заявило міністерство екології та навколишнього середовища КНР.
Торги стартували на Шанхайській екологічній та енергетичній біржі з котируванням 48 юанів за тонну ($7,4). До закриття ринку ціна піднялася до 51,23 юаня ($7,92), тобто на 6,7%.
За день було укладено угоди з об'ємом квот 4,1 млн тонн на загальну суму 210 млн юанів ($32 млн), за даними Shanghai Securities News.
У початковий список підприємств, охоплених китайським ринком торгівлі квотами, входять понад 2 тис. електроенергетичних компаній. За оцінкою Мінекології, обсяг викидів СО2 цих підприємств перевищує 4 млрд тонн на рік.
З цієї точки зору китайський ринок можна назвати найбільшим в світі за масштабом охоплених ним викидів парникового газу, зазначає «Сіньхуа».
Торгівля квотами - це процес купівлі і продажу дозволів на викид СО2 та інших парникових газів. Отримавши розподілені квоти, підприємства можуть продавати зайві обсяги іншим компаніям, які їх потребують.
Протягом 3-5 років в програму будуть включені представники ще семи галузей, включаючи хімічний і нафтохімічний сектори, виробництво будівельних матеріалів, залізної руди і сталі, кольорових металів, паперу, а також авіакомпанії.
Торгівля квотами спрямована на створення ринкового механізму контролю за викидами парникових газів. Також вона послужить важливим фактором для цілей Китаю по досягненню піку викидів вуглекислого газу до 2030 року і вуглецевої нейтральності до 2060 року.
В даний час КНР займає перше місце в світі за обсягом викидів.
Нагадаємо, що у Європейській комісії є великий пакет законодавчих пропозицій для того, щоб скоротити викиди вуглекислого газу країнами-членами ЄС на 55% до 2030 року. План "Готовність 55" включає введення нових правил боротьби зі змінами клімату та оновлення вже існуючих.