Китай планує стати беззаперечним лідером технологічної галузі в світі — Bloomberg

Поділитися
Китай планує стати беззаперечним лідером технологічної галузі в світі — Bloomberg © 24 канал
Пекін має намір активно сприяти зростанню власних технологічних компаній.

Модель економіки Китаю може бути успішнішою за американську економічну стратегію. Новий п'ятирічний план Пекіна має намір забезпечити успіх вітчизняних технологічних гігантів. Іноземні технологічні компанії повинні готуватися до серйозної конкуренції, пише Bloomberg.

Мета Пекіна - побудувати незалежну і могутню технологічну індустрію, яка має стати «стратегічною опорою». Розбудова галузі технологій є частиною нового п'ятирічного плану, що визначає основні національні пріоритети Китаю.

Це означає, що Китай подвоює зусилля, щоб звільнити себе від впливу іноземних компаній, результатом чого, ймовірно, стане когорта китайських вітчизняних гігантів та повільне заморожування закордонних конкурентів.

Подібно до того, як уряд США починає прагнути стримувати чи навіть знищувати великі технологічні компанії, стверджуючи, що вони мають надто багато влади і впливу, Китай рухається в зворотному напрямку.

Слід очікувати, що влада Китаю спрямує більше інвестицій у технологічну галузь, також, китайські технологічні компанії отримають «більше політичного фаворитизму» та більше уваги з боку партійних кадрів, все це буде спрямовано на створення великих успішних фірм, що займаються виробництвом програмного забезпечення.

П'ятий пленум 19-го Центрального комітету Комуністичної партії Китаю завершився в четвер, доручивши нації, серед іншого, розвивати самостійність та нарощувати свою технологічну потужність.

Результатом буде більш «острівний підхід» до промисловості та торгівлі, оскільки Пекін зміцнює надійний внутрішній ринок.

Іноземні компанії, зокрема в галузі напівпровідників та програмного забезпечення, які вірять в подальшу продуктивну співпрацю з Китаєм, помиляються. Тільки ті компанії, що постачають найважливіші товари та послуги, які не доступні на місцевому рівні в Китаї, матимуть шанс на стабільний доступ до китайського ринку, однак, лише до того моменту, поки не з’явиться вітчизняна альтернатива.

Такі технологічні гіганти, як Intel Corp., Nvidia Corp. та Microsoft Corp. можуть готуватися до конкуренції, а компанії Apple Inc. та Alphabet Inc. повинні бути обережними.

Тим часом, постачальники обладнання, хімічних речовин та програмного забезпечення, що використовуються для проектування та виготовлення чіпів, поки можуть розраховувати на доступ до китайського ринку.

У Пекіна є всі можливості та кошти, щоб стати беззаперечним лідером у технологічній галузі в світі, тому китайські конкуренти повинні бути готовими до боротьби, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі