Китай планує подвоїти запаси ядерних боєголовок - Пентагон

Поділитися
Китай планує подвоїти запаси ядерних боєголовок - Пентагон siesta.kiev.ua
Адміністрація Трампа побоюється нарощування ядерних сил Китаю.

Китай, ймовірно, планує подвоїти свої запаси ядерних боєголовок в цьому десятилітті, в тому числі ті, які призначені для установки на балістичних ракетах, які можуть досягти Сполучених Штатів, йдеться в звіті Пентагону, опублікованому у вівторок, 1 вересня, передає AFP.

Навіть при такому збільшенні ядерні сили Китаю будуть набагато менше, ніж у Сполучених Штатів, у яких приблизно 3800 боєголовок знаходяться в активному стані, а інші - в резерві. На відміну від США, у Китаю немає ядерних військово-повітряних сил, але в доповіді йдеться, що цю прогалину може бути заповнений за рахунок розробки ядерної балістичної ракети повітряного базування.

Адміністрація Трампа закликала Китай приєднатися до США і Росії в переговорах про тристоронню угоду щодо обмеження стратегічних ядерних озброєнь, але Китай відмовився. Представники міністерства закордонних справ Китаю заявили, що арсенал Китаю занадто малий, щоб його можна було включити в договірні обмеження, і що, чинячи тиск на Китай, щоб той приєднався до таких переговорів, адміністрація Трампа створила привід для відходу від існуючого договору про озброєння між США і Росією, відомого як Новий СНО.

Ця угода закінчується в лютому, але може бути продовжена на строк до п'яти років, якщо Москва і Вашингтон домовляться.

У своїй щорічній доповіді Конгресу «Військова міць Китаю» Пентагон заявив, що модернізація і розширення ядерних сил Китаю є частиною більш широких зусиль Пекіна з вироблення більш твердої позиції на світовій арені і до 2049 році, вона буде відповідати або зможе перевершити Америку.

«Ядерні сили Китаю значно розвинуться протягом наступного десятиліття у міру модернізації, диверсифікації та збільшення числа своїх платформ доставки ядерної зброї наземного, морського і повітряного базування», - йдеться в доповіді. «Протягом наступного десятиліття китайський арсенал ядерних боєголовок, який в даний час оцінюється приблизно в 200 одиниць, виросте як мінімум удвічі, оскільки Китай розширює і модернізує свої ядерні сили».

У складі цих сил кількість ядерних боєголовок на міжконтинентальних балістичних ракетах наземного базування, здатних загрожувати Сполученим Штатам - в даний час, згідно з доповіддю, - близько 100 - «очікується, що в найближчі п'ять років зросте приблизно до 200», - йдеться в повідомленні.

Адміністрація Трампа реалізує план, розпочатий ще при адміністрації Обами, по заміні всіх основних елементів ядерних сил - підводних човнів, бомбардувальників дальньої дії і ракет наземного базування - протягом наступних 30 років за прогнозами, які перевищують 1 трильйон доларів, включаючи очікувані витрати на підтримку і експлуатацію сил і оновлення боєголовок, а також систем командування і управління. Неясно, чи буде реалізований повний план в разі перемоги демократа Джо Байдена в листопаді.

У звіті Пентагону також піднімається ймовірність того, що Китай може підвищити рівень бойової ядерної готовності. В даний час він зберігає свої ядерні боєголовки окремо від ракет і пускових установок, і тому йому буде потрібно попереднє попередження, щоб підготувати їх до війни.

У звіті говориться, що в 2019 році з'явилися не вказані докази, які свідчать про те, що Китай хоче тримати хоча б частину своїх сил в більш високому стані бойової готовності, відомому як «запуск щодо попередження», що означає, наприклад, що його міжконтинентальні балістичні ракети шахтного базування будуть озброєні в мирний час і готові до запуску в найкоротші терміни, як і діють сили міжконтинентальних балістичних ракет США.

Раніше аналіз зроблених лабораторією Planet Labs знімків виявив активний об'єкт в селі Волло-Рі поблизу Пхеньяну (Північна Корея), який використовується для створення ядерних боєголовок.

Також повідомлялося, що 30 березня Північна Корея провела випробування надважкої багатозарядною пускової установки. 29 березня Північна Корея випустила дві балістичні ракети малої дальності у свого східного узбережжя. 21 березня Південна Корея повідомила про запуск снаряда КНДР в напрямку Японського моря.

Однак згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН Північної Кореї заборонено випробовувати балістичні ракети. Країна вже піддавалася суворим санкціям за свої програми ракетних і ядерних випробувань.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі