Китайський лідер Сі Цзіньпін наказав своїми помічниками знайти способи допомогти Росії, але так, щоб не потрапити під санкції, які країни Заходу запровадили проти РФ за повномасштабне вторгнення в Україну, пише американська газета The Washington Post з посиланням на два джерела у Китаї та США.
З початку вторгнення 100 днів тому влада РФ неодноразово просила Китай допомогти економічно, але Пекін побоюється американських санкцій, Газета підкреслює, що такі прохання РФ дратують Китай.
Газета пише, що дипломати РФ щонайменше двічі просили Китай про нові форми економічної підтримки. Вони вказували на торгові зобов'язання, прийняті до вторгнення російських військ в Україну 24 лютого.
Китайський чиновник сказав WP, що переговори "напружені".
"Ми розуміємо скрутне становище [Росії]. Але ми не можемо ігнорувати і наше власне становище в цьому діалозі. Китай завжди діятиме в найкращих інтересах китайського народу", - цитує газета своє пекінське джерело.
На дипломатичному рівні Китай підтримує РФ. Піднебесна перекладає відповідальність за війну на США та НАТО, а санкції називає "незаконними". Китай утримується у Раді Безпеки ООН утримується під час голосування за резолюції, які критикує РФ.
Але Кремль вважає таку підтримку недостатньою, кажуть московські джерела. Один із них сказав, що війна Росії проти України затягнулася довше, ніж очікував Китай . Пекін дав зрозуміти Москві, що припинення боїв "дасть більше свободи для протидії санкціям та розвитку ділових зв'язків".
Чому Європа ніяк не домовиться про повне ембарго на експорт енергоносіїв із РФ? Чому часткове чи нетривале ембарго — хибна та небезпечна стратегія? Чи має Україна відмовитися від транзиту російського газу? Відповіді на ці питання - у статті Михайла Гончара "Європа в енергетичній пастці Росії: як подолати залежність?".