Китай ізолюється від боротьби з кліматичними змінами - Business Insider

Поділитися
Китай ізолюється від боротьби з кліматичними змінами - Business Insider © pixabay/cdd20
Піднебесна найбільше забруднює довкілля. Перед Китаю припадає близько 28% викидів вуглекислого газу, і він споживає більше вугілля, ніж будь-яка інша країна.

Китайський лідер Сі Цзіньпін планує внести лише письмову замітку на саміті щодо зміни клімату COP26 у Шотландії, що є жестом, який ще більше ілюструє ізоляцію Китаю від глобальних дій щодо скорочення викидів, пише Business Insider.

Сі був одним із кількох світових лідерів, поряд із президентом Росії Владіміром Путіним, які відмовилися брати участь у саміті світових лідерів у Глазго цього тижня.

У понеділок агентство Reuters повідомило, що Сі відправить на саміт лише через письмову записку, яку опублікую на сайті COP26.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Сі , який не залишав Китай після спалаху пандемії коронавірусу минулого року, братиме участь у саміті з відеозв'язку, повідомляє Guardian.

Джерело в організаційній групі з Великої Британії повідомило газеті The Times of London, що на конференції зможуть виступити лише ті лідери, які приїдуть особисто.

Перспективи прориву на COP26 частково залежали від результатів переговорів на саміті G20 у Римі, де світові лідери сподівалися досягти угоди про поступову відмову від споживання вугілля.

Але в Римі лідери 20 найбільших економік світу не досягли такої угоди, а Китай, на частку якого припадає близько 28% викидів вуглекислого газу і який споживає більше вугілля, ніж будь-яка інша країна, виявився серед країн, які відмовилися вносити нові обов'язкові внески, повідомляє The New York Times.

Деякі учасники стримано оцінили перспективи прориву у Глазго.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, який приймає саміт, провів у неділю не надто радісну пресконференцію, на якій він оцінив шанси на успіх переговорів як "6 із 10".

Велика Британія хоче, щоб країни оголосили докладні плани щодо скорочення викидів вуглекислого газу вдвічі вже до 2030 року, але небагато країн заявили, що зроблять це.

Борис Джонсон сказав, що переговори G20 залишили країнам "величезний шлях" до COP26.

Президент США Джо Байден розкритикував країну, включаючи Китай, за їх небажання брати участь у переговорах, повідомляє Politico.

"Що стосується розчарування, то воно пов'язане з тим, що... не тільки Росія, а й Китай, по суті, не виявили себе в плані будь-яких зобов'язань щодо боротьби зі зміною клімату", - сказав Байден після саміту G20. "І є причина, через яку люди мають бути розчаровані цим. Мене самого це розчарувало".

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш сказав: "Я залишаю Рим з нездійсненими надіями ".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі