Китай готується послабити політику регулювання народжуваності — Reuters

Поділитися
Китай готується послабити політику регулювання народжуваності — Reuters © Интерфакс
Однак послаблення контролю буде поступовим через потенційні соціальні ризики.

Китай буде рухатися обережно, пом'якшуючи свою політику регулювання народжуваності, побоюючись завдати шкоду соціальній стабільності. Адже останній перепис показав найповільніші темпи зростання населення в країні за останнє десятиліття, пише Reuters.

Падіння народжуваності та старіння населення підкреслює ризики для Китаю: друга за величиною економіка світу ризикує стати на шлях незворотного скорочення населення.

Лідери країни розробляють широкий план боротьби з демографічними проблемами, включаючи більш ефективні способи заохочення, зокрема, шляхом полегшення «фінансового тягаря» для батьків, а не просто усунення обмежень регулювання народжуваності.

Підвищення пенсійного віку, яке, за словами Пекіна, буде здійснюватися поступово, допоможе уповільнити скорочення робочої сили та врешті-решт послабити тиск на недофінансовану пенсійну систему країни, вважають політики.

Пекін планує заохочувати народжуваність згідно з чинними політичними рамками, перш ніж повністю скасувати обмеження протягом наступних 3-5 років.

Скасування обмежень також може мати непередбачувані наслідки: невеликий вплив на мешканців міст, які не бажають мати більше дітей через високі витрати, тоді як сільські сім'ї будуть швидше розширюватися, збільшуючи бідність та тиск на ринок праці.

Аналітики вважають, що більшою проблемою для Китаю є не падіння рівня народжуваності, а старіння населення, що призведе до сильного тиску на державний бюджет. Демографічні зрушення можуть призвести до економічної стагнації, тоді як нинішня пенсійна система Китаю погано підготована ​​до старіння населення.

Частка людей у ​​віці 65 років і старше досягла 13,5% у 2020 році порівняно з 8,87% у 2010 році. Але зміни до теперішньої політики народжуваності, швидше за все, будуть поступовими.

За десять років населення Китаю збільшилося на 72 мільйони. Уповільнення темпів зростання китайського населення не призведе до кризи в межах самого Китаю, але решті планети доведеться пристосуватися до ймовірного падіння виробництва та подорожчання товарів.

Найповільніші темпи зростання населення Китаю за останні десятиліття будуть відчуватися гостріше за межами самої країни. Економіка Пекіна і надалі буде набирати обертів, і доходи теж можуть зростати, але повільнішими темпами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі