3 фінансову допомогу в обмін на частки в банках і газових родовищах. Як повідомляє РИА Новости, про це заявив міністр фінансів республіки Міхаліс Сарріс. Черговий раунд переговорів щодо надання фінансової допомоги відбудеться в четвер, 21 березня.
Сарріс зазначив, що Кіпр просить про допомогу, але це повинно мати і економічний сенс для Росії. Міністр фінансів Кіпру додав, що в даний час обидві команди парламентерів з чиновників і банкірів працюють над умовами угоди.
Раніше про те, що Москва і Нікосія обговорюють надання фінансової допомоги в обмін на доступ російських компаній до газових родовищ, ЗМІ повідомляли з посиланням на джерела.
Разом з тим, повідомляє "Інтерфакс", прем'єр РФ 3 заявив, що подальші кроки щодо врегулювання кіпрської проблеми повинні робитися Єврогрупою не поодинці, а за участю всіх зацікавлених сторін, включаючи Росію.
"Вважаю, що в будь-якому випадку подальший план врегулювання навколо Кіпру Єврогрупа могла б розглядати за участю всіх зацікавлених сторін, включаючи російські структури", - сказав Медвєдєв.
Російський прем'єр назвав "абсолютно абсурдною" запропоновану Європою схему врегулювання ситуації на Кіпрі з урахуванням зусиль зі зміцнення взаємної довіри у фінансовій сфері.
Він відзначив також, що обсяги так званих "сірих вкладів" росіян у кіпрських банках перебільшені, і що через Кіпр працює велика кількість державних структур РФ, "оскільки це зручна юрисдикція для здійснення операцій". За словами російського прем'єра, "у них зараз заблоковано гроші з незрозумілих причин, тому що джерело цих грошей очевидне, ці гроші скрізь пред'явлені". "Саме тому, - підкреслив він, - і ми змушені займати таку досить тверду позицію щодо подій навколо Кіпру і врегулювання заборгованості республіки Кіпр".
Що стосується вкладів, які, "що називається, мають специфічний характер і свідчать про "сірі" схеми виведення грошей з Росії", то, як запевнив голова російського уряду, "їхні обсяги все-таки не настільки значні, як про це прийнято говорити".
Медвєдєв зазначив також, що купівля газових родовищ на Кіпрі є непростим питанням для Росії, повідомляє ІТАР-ТАРС. "По-перше, я не дуже розумію вартість і, по-друге, там є проблеми з Туреччиною. Тому це дуже непросте питання для обговорення", - пояснив прем'єр РФ.
Нагадаємо, у четвер, 21 березня президент Кіпру Нікос Анастасіадіс представить лідерам парламентських партій альтернативний план виходу з кризи. За непідтвердженими даними, Нікосія має намір поширити дію антикризового збору тільки на вклади, що перевищують 100 тисяч євро. Рекомендацію вчинити саме так кіпрській владі дали учасники Єврогрупи - об'єднання міністрів фінансів ЄС.
Зазначимо також, що банки 3, які були закриті ще в суботу, 16 березня, на тлі можливого ухвалення рішення про примусове стягнення податку з депозитів, залишаться закритими, як мінімум, до вівторка, 26 березня. !zn
Читайте також:
Влада Кіпру пообіцяла не чіпати вклади іноземців
Банківські канікули на Кіпрі продовжили ще на п'ять днів
Церква Кіпру готова віддати всі свої активи для порятунку острови