Глава КНДР Кім Чен Ин за підсумками візиту на військову базу Кальмі назвав недавні навчання ВПС Північної Кореї "підготовкою до війни з США і Південною Кореєю", повідомляє агентство ЦТАК.
Дані військові навчання проводилися з нагоди 62-ї річниці підписання перемир'я за підсумками Корейської війни 1950-1953 років.
Кім Чен Ин заявив, що ці військові маневри ВПС "повинні здійснити радикальний поворот у навчаннях, спрямованих на підготовку до війни, повної бажання звести рахунки з американськими імперіалістами і групою південнокорейських маріонеток, які, будучи охоплені проамериканської психопатією, розпалюють протистояння між співвітчизниками".
Начальник Генштабу КНДР Рі Ен Гіль наголосив, що Корейський півострів зараз знаходиться на межі війни, за масштабами не поступається конфлікту 65-річної давності.
Швидше за все, такі жорсткі заяви з вуст лідера КНДР звучать з метою змістити фокус уваги населення Північної Кореї з вкрай негативною економічної обстановки в країні на зовнішні загрози, які в абсолютній більшості випадків існують лише в пропаганді Пхеньяну.
29 липня після аналізу нових супутникових зображень Інститут Джона Хопкінса повідомив, що КНДР завершила модернізацію головної стартової площадки для запуску балістичних ракет, яка була розпочата в квітні поточного року.
22 червня в уряді Південної Кореї заявила, що КНДР готується до запуску нової балістичної ракети, яка по дальності польоту може перевершити запущену в грудні 2012 року Unha-3.
14 червня з військово-морської бази Вонсан на східному узбережжі КНДР в Японське море були запущені три ракети. Згідно з даними південнокорейського агентства Ренхап, посилається на військових, мова йде про ракети класу "земля - корабель" типу KN-01. Ракети пролетіли близько 100 кілометрів. Тим самим КНДР продовжила випробування KN-01.
У травні державне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК) повідомило про успішний запуск балістичної ракети з підводного човна.
Таким чином, Пхеньян продовжує активно виділяти кошти на фінансування військових програм на тлі негативної економічної та гуманітарної ситуації в країні.
Згідно з доповіддю Американо-корейського інституту Школи перспективних міжнародних досліджень при університеті Джонса Хопкінса у Вашингтоні, Пхеньян здатний націлити на Токіо до 1000 балістичних ракет.