Кім Чен Ин пообіцяв зробити ядерні сили КНДР готовими до бою з США

Поділитися
Кім Чен Ин пообіцяв зробити ядерні сили КНДР готовими до бою з США © Getty Images
Кім неодноразово давав подібні “обіцянки”, але нова погроза звучить на тлі очікувань провокацій з боку Пхеньяна напередодні виборів у США.

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин пообіцяв подвоїти зусилля, щоб зробити ядерні сили своєї країни готовими до бою з США та їх союзниками, написали у вівторок, 10 вересня, державні ЗМІ КНДР, після того, як Пхеньян заявив про нову платформу, ймовірно, призначену для запуску потужніших міжконтинентальних балістичних ракет, повідомляє AP.

Кім неодноразово давав подібні “обіцянки”, але нова погроза пролунала на тлі припущень, що лідер КНДР проведе провокаційні випробування зброї напередодні президентських виборів у США в листопаді. Останніми днями Північна Корея також відновила запуски повітряних куль зі сміттям у напрямку Південної Кореї.

У промові з нагоди 76-ї річниці заснування уряду країни Кім заявив, що Північна Корея зіштовхнулася з “серйозною загрозою” через те, що він назвав “безрозсудним розширенням” очолюваного США регіонального військового блоку, який зараз переростає в ядерний. За словами Кіма, такий розвиток подій підштовхує КНДР до посилення військового потенціалу, повідомило Центральне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК).

Кім заявив, що Північна Корея подвоїть зусилля, щоб зробити всі збройні сили держави, включаючи ядерні, повністю готовими до бою.

Пхеньян виступає проти підписання в липні нової американсько-південнокорейської оборонної директиви, яка має на меті об'єднати ядерну зброю США і звичайні озброєння Південної Кореї для протистояння зростанню ядерної загрози з боку Північної Кореї. Режим Кіма вважає, що ця директива розкриває плани її супротивників щодо вторгнення в Північну Корею. Офіційні особи Вашингтона та Сеула неодноразово заявляли, що не мають наміру нападати на КНДР.

Починаючи з 2022 року, Північна Корея значно прискорила випробування зброї, намагаючись вдосконалити свої можливості для ударів по США й Південній Кореї. Вашингтон і Сеул відреагували на це розширенням військових навчань, які Північна Корея називає “репетиціями вторгнення”.

Багато аналітиків вважають, що КНДР залишилося подолати останні технологічні бар'єри, щоб отримати ядерні ракети великої дальності, здатні досягти материкової частини США, хоча вона, ймовірно, вже має ракети, здатні вразити ключові цілі в Південній Кореї та Японії. 

Південнокорейські чиновники та експерти кажуть, що Північна Корея може провести ядерні випробування або тестові запуски міжконтинентальних балістичних ракет до виборів у США, щоб збільшити свої важелі впливу. КНДР, ймовірно, вважає, що більший ядерний потенціал допоможе їй отримати поступки з боку Штатів, наприклад, послаблення санкцій.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі