Кількість страт за 2022 рік у світі стала рекордною за п’ять років – Amnesty International

Поділитися
Кількість страт за 2022 рік у світі стала рекордною за п’ять років – Amnesty International
Кількість зареєстрованих страт різко зросла до найвищого показника – 833 людини. 

Зареєстрована кількість страт у 2022 році досягла найвищого показника за п’ять років, повідомила Amnesty International, оприлюднивши щорічний звіт стосовно смертної кари. Цей звіт охоплює застосування судами смертної кари за період з січня по грудень 2022 року. У звіті йдеться лише про страти, смертні вироки та інші аспекти застосування смертної кари, такі як пом’якшення та реабілітація, якщо є обґрунтовані підтвердження. Уряди багатьох країн не публікують інформацію про застосування смертної кари.

Відомо, що загалом у 20 країнах було страчено 883 людини, що на 53% більше, ніж у 2021 році. Цей сплеск кількості страт, який не включає тисячі страчених у Китаї минулого року, відбувся за рахунок Близького Сходу та Північної Африки, де зареєстровані цифри зросли з 520 у 2021 році до 825 у 2022 році.

Як пише Amnesty International, викликає занепокоєння те, що 90% відомих у світі страт за межами Китаю було здійснено лише у трьох країнах регіону. Кількість зареєстрованих страт в Ірані зросла з 314 у 2021 році до 576 у 2022 році; у Саудівській Аравії цифри зросли втричі: з 65 у 2021 році до 196 у 2022 році – це найвищий показник, зафіксований Amnesty International за 30 років – тоді як у Єгипті стратили 24 людини.

Застосування смертної кари залишалося таємницею в кількох країнах, включно з Китаєм, Північною Кореєю та В'єтнамом – країнах, які, як відомо, широко використовують смертну кару – а це означає, що справжня глобальна цифра є набагато вищою. Хоча точне число вбитих у Китаї невідоме, очевидно, що країна залишається найбільш плідним катом у світі, випередивши Іран, Саудівську Аравію, Єгипет і США.

Нагадуємо, тих, хто дозволяє собі критикувати Росію з-за кордону, обіцяють карати навіть за кордоном. У Держдумі РФ запропонували повернути страту для тих, хто виїхав з Росії та почав критикувати країну з-за кордону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі