Кількість страт в світі значно зменшується третій рік поспіль – Amnesty International

Поділитися
Кількість страт в світі значно зменшується третій рік поспіль – Amnesty International
У 2020 році стратили 483 людини – найнижчий показник за десятиліття

У всьому світі було офіційно зафіксовано 483 страти у 2020 році. Ця цифра не включає страт, інформація про які засекречена на державному рівні у, зокрема, Китаї, Північній Кореї, Сирії і В’єтнамі. Це найнижче число страт принаймні за останнє десятиліття. У порівнянні з 2019 роком кількість знизилася на 26% і на 70% у порівнянні з максимальним піком 2015 року, коли було зафіксовано 1634 страти – говориться у звіті Amnesty International.

Незважаючи на перешкоджання Китаю у доступі до інформації про страти у країні, вважається, що Китай щорічно страчує тисячі людей, що робить його головним катом світу. Поруч із Китаєм: Іран (246+ страт), Єгипет (107+ страт), Ірак (45+ страт) і Саудівська Аравія (27 страт). На частку Ірану, Єгипту, Іраку та Саудівської Аравії припало 88% всіх відомих страт упродовж 2020 року.

«Поки світ зосередився на пошуку шляхів захисту життів від COVID-19, деякі уряди виявили тривожну рішучість застосовувати страчувати людей незважаючи ні на що», – зазначила Аньєс Калламар, генеральна секретарка Amnesty International.

«Смертна кара – це огидне покарання, і те, що страти продовжувались у розпал пандемії ще більше підкреслює притаманну цьому явищу жорстокість. Боротьба зі стратами була непростою справою і в кращі часи, але пандемія призвела до того, що багато людей в камері смертників не змогли отримати доступ до юридичної допомоги, і багато хто з тих, хто хотіли надати підтримку, мали піддати своєї здоров’я значному ризику, якого, утім, можна було уникнути. Застосування смертної кари в цих умовах є особливо кричущим посяганням на права людини», - додала Калламар.

Раніше повідомлялося, що Мін'юст США відновив смертну кару на федеральному рівні в 2020 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі