Кількість стихійних лих у світі з 1970 до 2019 року збільшилась у п'ять разів і тенденція продовжує зростати, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація, яка входить до структури Організації об'єднаних націй.
«Число погодних, кліматичних і гідрологічних екстремальних явищ збільшується, і вони стануть більш частими і серйозними в багатьох частинах світу в результаті кліматичних змін», — каже генсек ВМО Петтері Таалас.
Згідно з даними ООН, за 50 років в світі відбулося понад 11 тисяч стихійних лих, які забрали життя понад 2 мільйонів людей і спричинили економічні збитки в розмірі $3,64 трильйона.
Засуха стала причиною більшості смертей — близько 650 тисяч, шторми забрали понад 577 тисяч життів, повені вбили 59 тисяч людей, аномальна спека — близько 56 тисяч.
Однак протягом 50 років число смертей, пов'язаних із природними катастрофами, поступово знижується, завдяки зокрема запуску систем раннього попередження. Якщо в 1970-ті роки внаслідок стихійних лих гинуло більше 50 тисяч людей на рік, то в 2010-ті цей показник знизився до 20 тисяч. Однак на даний момент лише у половини з 193 країн-членів ООН є такі системи сповіщення.
У травні Міністерство цифрової трансформації України заявило, що планує створити систему попередження громадян про надзвичайні ситуації. Очікувана вартість системи — близько 490 мільйонів гривень.