Кібератаки на зразок тих, що відбулись в Україні, можуть повторитись - WP

Поділитися
Кібератаки на зразок тих, що відбулись в Україні, можуть повторитись - WP Кібератаки тепер шкодять не лише бітам, а й людям. © Ілля Лукаш / Facebook
Потрібна пильність і рішучість у захисті життєво важливої інфраструктури від кіберзлочинців.

Одне з помилкових уявлень про кібератаки запевняє, що нібито хакери шкодять пікселям і бітам, а не людям. Електронні злочинці можуть вкрасти електронні листи, гроші з банківського рахунки чи образити чиюсь ідентичність. Але при цьому жодної фізичної шкоди не буде. Зайзвичай так воно і є.

Але бувають і виключення. Вірус Stuxnet, який США і Ізраїль застосували проти іранської ядерної програми, завдав цілком фізичної шкоди. Він змусив центрефуги Ірану рухатися швидше і ламатися. Але це була складна операція саботажу.

Про це в редакційній статті пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post, додаючи, що загроза таких складних операцій тепер стала майже щоденною. Хвиля масового зараження вірусом Petya по всьому світі вивела з ладу комп'ютерні системи, які управляли нафтовими компаніями, авіарейсами, електромережами, контейнерними перевезеннями, портами, банками і урядовими відомствами. Навіть система радіаційного моніторингу постраждала від вірусу. Скільки знадобиться часу для чергової масової кібератаки, яка лишить лікарні в темноті, змусивши пацієнтів страждати чи помирати? Чи будуть ще страшніші наслідки?

Ніхто не може сказати напевне, хто стоїть за останньою масовою кібератакою. І це ще одна проблема кіберконфліктів: визначення злочинців - дуже складний і тривалий процес. Це могла б бути група хакерів, а може і уряд якоїсь країни.

Не існує магічного рішення, яке б раз і на завжди вирішило такі загрози. Кіберзлочинці без перешкод перетинають міжнародні кордони і шкодять реальній інфраструктурі. Атака минулого тижня показала знову, що у вирі всіх чудес технологічної революції завжди будуть зловмисники, які постійно шукають способи, як вкрасти, зруйнувати і нашкодити. Альтернативи пильності і захисту не існує, особливо коли йдеться про захист важливої інфраструктури, щоб чергова шкідлива програма нашкодила лише пікселям, а не живим людям.

27 червня державні і комерційні структури України постраждали від вірусу Petya А (Петя А). За даними DT.UA, хакерської атаки зазнали близько 30 банків. Вірус Petya А, який вдарив по комп'ютерних системах в Україні, також нашкодив банкам, електромережам, телефонним компаніям та метро у країнах Європи.

DT.UA публікує повний перелік постраждалих в результаті хакерської атаки компаній.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі