У Міністерстві енергетики США пояснили, що шкідлива програма завдала шкоди бізнес-мережам, але не торкнулася Національного управління з ядерної безпеки. У зв'язку з черговою хакерською атакою, обраний американський президент Джо Байден заявив, що кібербезпека стане пріоритетом його політики, передає Reuters.
При цьому там підкреслили, що шкідливий вплив не торкнулося Національного управління з ядерної безпеки, яке в нього входить і управляє ядерними об'єктами країни.
«На даний момент розслідування показало, що шкідлива програма була ізольована в частині бізнес-мереж і не вплинула на виконання основних функцій щодо забезпечення національної безпеки департаменту, включаючи Національне управління з ядерної безпеки», - заявила представник відомства Шайлін Хайнс.
Politico з посиланням на джерела передало, що Міністерство енергетики та Національне управління ядерної безпеки виявили підозрілу активність в мережах, які належать Федеральної комісії з регулювання енергетики (FERC), двом національним лабораторіям в штаті Нью-Мексико, Управлінню безпечного транспорту та офісу Міністерства енергетики в Річленд.
Також в Bloomberg в свою чергу писали, що атаці піддалися три штати, правда не назвали які.
Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін під час своєї підсумкової прес-конференції назвав провокацією питання рок-музиканта Сергія Шнурова про те, чому російські хакери не допомогли обратися Дональда Трампа.
"Російські хакери не втручалися у вибори в США, це все домисли, щоб зіпсувати відносини між країнами", - сказав Путін на прес-конференції, яку транслюють російські державні телеканали.
Мабуть, найбільшим спадщиною епохи Трампа, коли мова заходить про Росію, є роль, яку Кремль зіграв у внутрішній політиці. Задокументовані втручання у вибори 2016 року в багатьох американців викликали думку, що Москва допомогла Трампу перемогти. Відмова Трампа надати військову допомогу Україні, яка боролася з російськими маріонетками, привела до спроби його імпічменту.