"Ми закликали їх не вдаватися до цього, оскільки вони породжують сумніви в їх прихильності до демократичного процесу", – заявив він.
Керрі висловив підтримку Вашингтона демократично обраному уряду Туреччини, але також заявив своєму турецькому колезі, що "публічні інсинуації або заяви з приводу ролі Сполучених Штатів у провалену спробу перевороту, є абсолютно неправдивими і завдають шкоди двостороннім відносинам".
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган пообіцяв позбавити Туреччину від людей, причетних до невдалої спроби перевороту, зробленого в п'ятницю. Тим часом влада продовжує арешти підозрюваних.
"На всіх рівнях влади продовжиться період очищення від цього вірусу, – заявив Ердоган в неділю. – Як вірус раку, він поширюється по всьому уряду".
Влада заарештувала близько шести тисяч чоловік. Державні ЗМІ повідомили, що серед затриманих у зв'язку з спробою перевороту – помічник Ердогана. Ердоган заявив, що влада продовжить переслідувати прихильників проживає у вигнанні ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого президент Туреччини звинуватив в організації спроби перевороту.
Гюлен, який переселився в США ще до приходу Ердогана до влади, засудив переворот і відкинув свою причетність до спроби воєнного заколоту. Міністр юстиції Бекір Боздаг в суботу зажадав екстрадицію Гюлена з США.
Нагадаємо, більше 2800 турецьких військових були затримані після провалу спроби військового перевороту. Під час нічних заворушень і спроби перевороту щонайменше 194 людини загинули, 1154 були поранені.