Керівник військової розвідки Ізраїлю залишив посаду і взяв на себе відповідальність за 7 жовтня

Поділитися
Керівник військової розвідки Ізраїлю залишив посаду і взяв на себе відповідальність за 7 жовтня © Tomer Neuberg/Flash90
Він закликав провести національне розслідування.

Глава військової розвідки Ізраїлю, який залишає посаду,  взяв на себе відповідальність за провал у захисті кордону 7 жовтня. Як пише The Times of Israel, 38-річний генерал-майор Аарон Халіва оголосив про свою відставку в квітні, однак залишався на посаді до моменту, коли буде призначено наступника. 

На чолі військової розвідки Халіва  змінить генерал-майор Шломі Біндер, колишній командир оперативного відділу ЦАХАЛ.

Аарон Халіва є одним із низки старших ізраїльських командувачів, які визнали, що їм не вдалося передбачити та запобігти найбільш смертоносній атаці в історії Ізраїлю.

«Провал розвідувального корпусу є моєю провиною», — сказав посадовець на церемонії передачі повноважень  і закликав провести національнк розслідування, щоб вивчити та «глибоко зрозуміти» причини, які призвели до війни між Ізраїлем і ХАМАС.

Атака значно заплямувала репутацію ізраїльських військових і розвідувальних служб, які раніше вважалися непереможними для озброєних палестинських груп, зокрема для ХАМАС.

Рано вранці 7 жовтня, після інтенсивного ракетного обстрілу, тисячі бійців ХАМАС та інших угруповань несподівано для ізраїльських військ прорвали бар’єри безпеки навколо Гази,  і вдерлися на територію Ізраїлю через громади на півдні країни.

Згідно з ізраїльськими підрахунками, під час нападу було вбито близько 1200 ізраїльтян та іноземців, більшість з яких були цивільними особами, ще близько 250 були взяті в полон у Газі. 

Наразі в Газі досі перебувають близько 109 заручників, третину з яких вважаються мертвими.

Новий голова Управління військової розвідки закликав зосередити зусилля на терміновій місії повернення заручників.

Глава збройних сил генерал-лейтенант Герці Галеві та голова внутрішньої розвідки Шин Бет Ронен Бар також взяли на себе відповідальність після нападу, однак на час війни лишаються на своїх посадах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі