Керівництво для іноземних працівників на китайських фірмах – The Economist

Поділитися
Керівництво для іноземних працівників на китайських фірмах – The Economist © Ng Han Guan/AP
Відносини між менеджером і персоналом більш ієрархічні, ніж на заході.

Це пов'язано з відмінностями в корпоративній культурі. Соціологічні дослідження показують, що китайська культура більш колективістична і демонструє більшу повагу до авторитету, ніж де-небудь ще (хоча нація з населенням 1,4 мільярда людей не може мати єдиного менталітету), пише The Economist.

Китайські працівники покладаються на неформальне спілкування для отримання інформації, усуваючи необхідність у більш формальних визначеннях своїх обов'язків.

В результаті один американець, який працював на китайську групу компаній, прийшов до висновку, що ідеальним західним кандидатом є той, хто відчуває себе комфортно в умовах невизначеності, швидких і несподіваних змін і проявляє ініціативу.

Відносини між менеджером і персоналом більш ієрархічні, ніж на заході

Китайські менеджери іноді просять співробітників виконувати доручення або виконувати невеликі особисті завдання – купити дружині букет на день народження, наприклад.

А ось змагатися з начальником – не дуже гарна ідея. Співробітники ніколи не повинні прямо відкидати ідею боса. Якщо виникають труднощі в здійсненні плану, то вони повинні звинувачувати в цьому тільки зовнішні фактори.

Робота протягом тривалого часу, мабуть, є способом вираження групової солідарності в китайських компаніях, хоча це не завжди ефективне використання часу.

Відгуки західних співробітників на Glassdoor свідчать про те, що відсутність балансу між роботою та особистим життям є негативним чинником у роботі в будь-якій китайській компанії.

Зокрема, передбачається, що співробітники будуть присутні на заходах після роботи, щоб продемонструвати командний дух.

Китайські компанії витрачають багато грошей на заходи, які покликані об'єднати співробітників. Росс каже, що це є важливим способом передачі корпоративної культури своїм співробітникам.

Один чоловік, що працював на бельгійському аванпості компанії zte, постачальника телекомунікаційного обладнання, згадував, що китайський персонал сидів на великому відкритому просторі в центрі офісу, в той час як місцевий персонал займав невеликий офіс в кінці коридору.

Ще одна проблема полягає в тому, що іноземним співробітникам буває важко просуватися по кар'єрних сходах.

Один з розробників ігор в Tencent прийшов до висновку, що найкращий спосіб отримати підвищення - це піти з компанії конкурента, а потім повернутися на більш високий грейд.

Ще одна культурна відмінність полягає в стилі презентацій. Китайські керівники у своїх виступах розкривають далеко не так багато особистих деталей, як західні керівники компаній.

Оратор зазвичай не дивиться в очі глядачам, читає текст з ноутбуку. Слайди, як правило, навантажені інформацією (та й місцями перевантажені). А слайди в західному стилі з великою кількістю вільного місця розглядаються як позбавлені корисного контенту.

Незважаючи на всі ці розходження, тенденція до того, щоб іноземні співробітники приєднувалися до китайських компаній, збережуться, навіть якщо підприємствам з народної республіки буде заборонено щось купувати за кордоном.

Багато іноземців хочуть працювати в китайських компаніях, тому що вони думають, що це дозволить їм розвинути навички і знання, які допоможуть їм на кар'єрному шляху.

Крім того, китайські компанії хочуть наймати іноземних працівників для роботи з іноземними клієнтами через культурну чутливість і лінгвістичні здібності, які вони привносять.

В даний час ряд китайських компаній надають програми "впровадження", щоб допомогти іноземним новобранцям адаптуватися. Вони по суті виділяють особистих гідів.

Читайте також: Дональду Трампу радники пропонують створити альтернативну ВООЗ організацію - Politico

Раніше повідомлялося, що перший контейнерний поїзд з Китаю прибув у Київ. Потяг доставив в Україну труби, медобладнання і товари народного споживання.

Нагадаємо, Китай дозволить іноземним авіакомпаніям літати в країну після погроз США. Такий крок міг бути збігом, але він виглядав як поступка з боку Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі