Судна зі зрідженим газом, які експлуатуються Катаром, призупинили рух через Червоне море, заявляє Bloomberg, посилаючись на зібрані дані із систем відстеження суден. Так, щонайменше п’ять суден із зрідженим природнім газом, які прямували до проходу в південній частині Червоного моря, були зупинені з п’ятниці.
«Тривала пауза в поставках від другого за величиною постачальника ЗПГ в Європі підвищує ризики саме тоді, коли на континенті панує зимова погода», - зазначає видання.
Однак виникнення дефіциту в найближчій перспективі є малоймовірним, оскільки Європа добре забезпечена, а промисловий попит залишається низьким. Зокрема, ціни на газ у Європі впали на 3,7% у понеділок і торгуються в межах найнижчого рівня з серпня.
Так, три танкери, що перевозили ЗПГ до Європи, зупинились біля берегів Оману. Два інших порожніх судна, які прямували до Катару для завантаження, зупинилися на іншому березі Баб-ель-Мандаб — один у Червоному морі, а інший у Середземному морі поблизу Суецького каналу.
Раніше об’єднані військові сили ВМС США та Великої Британії порадили торговим судам триматися подалі від небезпечної зони в південній частині Червоного моря після авіаударів по єменських хуситах. Щонайменше три великі оператори нафтових танкерів заявили, що уникатимуть цього району.
«Хусити не атакували жодне судно, що перевозить газ, відколи вони почали нападати на кораблі в середині листопада, але небажання Катару проходити транзитом підкреслює різке зростання ризиків. Країна Перської затоки — один із найбільших у світі експортерів ЗПГ — досі була серед небагатьох постачальників газу, які продовжували використовувати Червоне море для доставки палива до Європи», - зазначає видання.
Катар є найбільшим постачальником ЗПГ до Європи після США і зазвичай відправляє експорт водним шляхом, враховуючи, що альтернативою є набагато довший шлях навколо південного краю Африки. Минулого року на його частку припадало близько 13% споживання в Західній Європі.
Нагадаємо, авіаудар по обєктах хуситів у Ємені був нанесений в ніч на 12 січня. Союзники випустили понад 100 високоточних ракет по 60 об’єктах.
Після авіаудару світові ціни на нафту продемонстрували зростання. Як повідомляє Bloomberg, біржова ціна на нафту марки Brent зросла на 3,5% і вперше в цьому році перевищила 80 доларів за барель. Єменські хусити заявили, що продовжать атакувати кораблі в Червоному морі, які прямують до Ізраїлю.