Президент Європейського парламенту Девід Сассолі заявив, що рішення, прийняті в цьому місяці іспанською виборчою комісією та Верховним судом, які не дозволили Жункерасу зайняти його місце, означали, що він фактично не був законодавцем в ЕП з 3 січня.
Жункерас був засуджений до 13 років тюремного ув'язнення в жовтні за свою роль у невдалій заявці Каталонії на відділення в 2017 році. Він був обраний членом парламенту ЄС, перебуваючи у в'язниці в очікуванні вердикту, але не зміг зайняти своє місце в парламенті.
Його справа отримала новий розгляд минулого місяця після того, як вищий трибунал ЄС постановив, що Жункерас має право на недоторканність, але Верховний суд Іспанії відхилив це в четвер, 9 січня.
Партія Esqueerra Republicana de Catalunya (ERC) від Junqueras заявила, що вона "обурена" рішенням парламенту ЄС і подасть апеляцію. "Ми вимагаємо, щоб... інтереси держави-члена не превалювали над інтересами союзу", - йдеться в заяві.
Конституція Іспанії забороняє регіонам відділятися, а прагнення Каталонії до незалежності, включаючи оголошений всупереч законам Іспанії референдум в 2017 році, стало національною політичною кризою.
Оріолі Жункерас, політик, історик, лідер партії Лівих республіканців і колишній віце-президент Каталонської автономії, був засуджений у жовтні 2019 року до 13 років в'язниці. Йому також заборонили в наступні 13 років обіймати державні посади.
Нагадаємо, 14 жовтня 2019 року Верховний суд Іспанії виніс вирок лідерам каталонських сепаратистів. Дев'ятеро обвинувачених отримали від 9 до 13 років ув'язнення, максимальний термін отримав колишній віце-президент Каталонії Оріол Жункерас.
Розслідування щодо них тривало з 24 березня 2018 року. Тоді ж Верховний суд Іспанії видав ордер на арешт шістьох сепаратистів, серед яких і ексголова парламенту Каталонії Карлес Пучдемон.
1 жовтня 2017 року в Каталонії пройшов референдум про незалежність, який в Мадриді визнали незаконним. У жовтні 2017 року голова місцевого Женералітату (парламенту) Карлес Пучдемон підписав декларацію незалежності Каталонії від Іспанії, а потім разом з іншими однодумцями втік до Бельгії, рятуючись від переслідування з боку іспанської юстиції.
Докладніше про політичну кризу в Іспанії читайте в матеріалі Олексія Коваля "Іспанію "пучдемонить"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".