Для майбутнього РФ найближчі 1,5-2 роки стануть вирішальними. Таку думку висловив екс-прем'єр-міністр Росії, а нині опозиціонер Михайло Касьянов.
Касьянов вважає, що Путіну потрібен зовнішній ворог, щоб зберегти владу в такій складній ситуації.
Він прогнозує, що вже наприкінці 2014 року в економіці Росії будуть помітні явища, які згодом спричинять за собою економічний колапс. За його словами, санкції Заходу прискорють глибоку економічну кризу в РФ.
Касьянов упевнений, що Путін отримав т.зв. мандат на агресію проти України у 2008 році, після війни з Грузією. На думку російського опозиціонера, "беззуба" політика Заходу фактично розв'язала руки Путіну.
Говорячи про причини агресії Росії проти України, Касьянов риторично запитує: "Яка мета Путіна щодо України? Безсумнівно, головна мета - це утримання влади всередині країни. А для того, щоб зберегти владу, йому потрібен зовнішній ворог і переможні війни".
Він вважає, що при нинішній ситуації самою великою допомогою для України в її протистоянні з Росією може бути одностайність ЄС, США і Канади. На його думку ці країни повинні послідовно нагадувати про незаконність анексії Криму і домагатися виведення з України всіх російських військових.
Касьянов стверджує, що Путін шокований санкціями, прийнятим західними державами. У Кремлі сподівалися, що Захід мовчки проковтне агресію проти України, так само як це було у випадку війни з Грузією. Президент Росії, вихованець КДБ, вважає, що все у світі можна купити. Він не вірить, що такі цінності, як права людини, свобода і демократія насправді важливі для західних політиків.
"Путін в це не вірить. Він дуже сильно переживає і знаходиться в стані шоку з-за того, що навіть та ж Ангела Меркель у Німеччині, якої він приділяв стільки уваги, роздаючи дуже вигідні контракти німецьким компаніям, що вона підписалася під санкціями", - пояснює опозиціонер.
За словами Касьянова, перевага Путіна над Заходом в тому, що він непередбачуваний, він, так би мовити, самодержець. Президент Росії вважає західних політиків слабкими, тому що на відміну від нього вони повинні радитися і погоджувати свої рішення.
"Де-факто ми бачимо, що наявні ознаки режиму, який трансформується з авторитарного режиму в режим з елементами фашизму. Він дуже схожий на режим Муссоліні і Франко", - зазначає Касьянов.
Говорячи про найбільш можливі сценарії розвитку подій в Росії, Касьянов назвав два найбільш вірогідних, на його думку.
"Один з них, який я вважаю самим жахливим і неприпустимим - це поглиблення рис фашистського режиму в Росії. Сподіваюся, що цей жахливий сценарій не здійсниться. Що стосується другого сценарію, то я вважаю, що Путін все-таки не божевільний і він повинен зрозуміти, що програв у своєму блефі і в цих авантюрах, тому він повинен шукати стратегію виходу з цієї ситуації", - сказав Касьянов. !zn