Канада відмовилася від переговорів про вільну торгівлю з Китаєм, передає The Globe and Mail, заявив глава МЗС Канади Франсуа-Філіп Шампань.
"Не знаю на даний момент приводів для продовження дискусій", - сказав міністр про переговори, які зайшли в глухий кут понад рік тому.
"Китай 2020 року - це не Китай 2016 року", - сказав він.
Шампань додав, що всі ініціативи, які були озвучені в стосунках Канади і Китаю зразка 2016 року, варто переглянути. Він також заявив, що пріоритетом для Оттави тепер має стати звільнення Пекіном громадян Канади Майкла Спавора і Майкла Коврига.
Західні ЗМІ нагадують, що їх заарештували після того, як в грудні 2018 канадська поліція затримала фінансового директора китайської Huawei Technologies Мен Ваньчжоу на підставі ордера США на екстрадицію. Тоді Китай в черговий раз заявив, що Канада і США порушують права громадянки КНР, і зажадав негайно звільнити її.
Huawei підозрюють в передачі інформації китайській владі. Через це від продукції компанії відмовляються державні органи США, Австралії та Нової Зеландії. Про те, що продукція Huawei може становити загрозу національній безпеці, заявили в Чехії і Польщі. США ввели санкції проти Huawei.
У грудні 2018 року в Канаді за запитом США заарештували фінансового директора і дочка засновника китайської корпорації Huawei Technologies Мен Ваньчжоу. Офіційною причиною затримання є підозра в шахрайстві і порушенні торгових санкцій, введених Вашингтоном проти Ірану. За даними ФБР, Huawei порушувала санкції США, продаючи обладнання Ірану, а Мен Ваньчжоу ввела в оману банк HSBC в питанні діяльності Huawei в Ірані.
Прокуратура просила заарештувати Мен Ваньчжоу з альтернативою 15 мільйонів доларів США застави, але суд знизив суму застави до 7 млн доларів.
Після сплати застави Мен Ваньчжоу живе в своєму будинку в Ванкувері і судитися з канадським урядом.
22 грудня 2018 років зо два громадянина Канади були заарештовані в Китаї. Канада і США зажадали негайно звільнити колишнього бізнесмена і аналітика Майкла Коврига і бізнесмена Майкла Спейвора, оголосивши їх арешт помстою Китаю за Мен Ваньчжоу.
До цього в 2016 році, відзначають ЗМІ, Канада і Китай домовилися про активізацію партнерства, включаючи проведення спільних військових навчань.