Канада все ще не збільшила виробництво артилерійських боєприпасів: у чому причина

Поділитися
Канада все ще не збільшила виробництво артилерійських боєприпасів: у чому причина © 45 окрема артилерійська бригада ЗСУ
В Міноборони назвали три причини.

Канада все ще не уклала угоду про збільшення виробництва артилерійських боєприпасів на тлі того, як союзники нарощують свої потужності для допомоги Україні. Зокрема Оттава не впевнена, що ринок може виправдати інвестиції в 400 мільйонів доларів, які необхідні для запуску виробництва.

Восени 2022 року, трохи більше ніж через півроку після повномасштабного російського вторгнення в Україну, два найбільші канадські виробники боєприпасів подали уряду пропозиції щодо різкого збільшення виробництва артилерійських снарядів, пише CBC News.

Майже через півтора року, коли канадські запаси виснажилися до небезпечно низького рівня, а в Україні закінчуються боєприпаси, основна угода про нарощування виробництва в цій країні досі не підписана.

«І не схоже, що це станеться найближчим часом, незважаючи на тиск з боку союзників, які вже вжили заходів для збільшення власних потужностей», − йдеться у публікації.

Видання зазначає, що нерішучість уряду частково пояснюється тим, що збільшення виробництва 155-міліметрових снарядів стандарту НАТО, які потрібні як Канаді, так і Україні, вимагає федеральних інвестицій у розмірі 400 мільйонів доларів у заводи, де вони виробляються.

За словами міністр оборони Канади Білла Блера, наразі є «значні проблеми з ланцюгом поставок». Частково проблема полягає в тому, що оборонна промисловість намагається забезпечити постачання мінеральної сурми (критично важливого компонента в усьому, від бронебійних куль і снарядів до приладів нічного бачення) з інших країн, окрім Китаю. Існують також дослідницькі питання, пов'язані з розробкою горючого патрона для 155-міліметрових снарядів.

Але найбільше федеральний уряд, схоже, застряг на питанні інвестицій. Джерела повідомляють, що федеральні чиновники налаштовані скептично і вважають, що в довгостроковій перспективі не буде достатнього попиту, щоб виправдати нарощування виробництва варіанту M795 155-міліметрового снаряда.

Під час двосторонніх переговорів зі США висловлювалася ідея, що Вашингтон міг би сам інвестувати в канадські виробничі лінії. Але США приватно запевнили Канаду, що якщо вона зможе відкрити інші виробничі лінії, то не матиме нестачі в клієнтах по всьому світу і зможе окупити свої інвестиції.

Наразі Канада здатна виготовляти лише версію M107 155-міліметрового снаряда, відомий як «навчальний».

За попередніми оцінками, для модернізації виробничих ліній і випуску готових боєприпасів знадобиться три роки.

Нагадаємо, у Міністерстві оборони США зазначили, що Україна вивела війська з Авдіївки через брак артилерійських боєприпасів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі