Канада разом з міжнародними партнерами наполегливо працює над залученням до відповідальності винуватців аварії літака МАУ, збитого в небі над Тегераном рік тому, заявив міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань, передає Укрінформ.
"З моменту збивання літака рейсу PS752 пріоритетом Канади завжди було забезпечення родичів і близьких необхідної їм підтримкою. Ми продовжуємо працювати з іншими країнами, які постраждали, над залученням Ірану до відповідальності і встановленням справедливості і прозорості для жертв цієї трагедії і їх родичів", - сказав Шампань.
Він зазначив, що уряд Канади "і надалі буде солідарним з родичами і близькими людей, загиблих в результаті безглуздої трагедії рейсу PS752".
Шампань також розповів, що Канада на міжнародному рівні просуває ряд ініціатив, покликаних не допустити повторення таких трагічних інцидентів у майбутньому.
"Ніхто не повинен переживати муки, які випали на долю цих сімей. Саме тому Канада працює з міжнародними партнерами в рамках ініціативи" Безпечніше небо "над захистом цивільних авіапасажирів від небезпек польотів крізь або поруч з зонами конфлікту", - підсумував міністр.
8 січня 2021 року виповнюється рік, як в небі над Іраном було збито літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».
Нагадаємо, 8 січня 2020 року український літак збили двома ракетами класу “земля – повітря” ЗРК “Тор-М1” російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР. Всього в авіакатастрофі загинули 176 осіб, серед них 11 українців, а також громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану.
28 грудня державне агентство IRNA повідомило, що Міністерство закордонних справ країни передало Києву технічний звіт щодо авіакатастрофи. Однак у МЗС України цю інформацію заперечили – ішлося лише про відеоконференцію, під час якої обговорювалося технічне розслідування авіакатастрофи. Проект технічного звіту передали Україні лише на початку січня.
Остаточний звіт з технічного розслідування є фінальним документом, на якому в подальшому буде базуватися як кримінальне розслідування, так і визначення відповідних сум, компенсацій, про які тривають переговори з іранською стороною.
У річницю авіакатастрофи Україна, Афганістан, Велика Британія, Канада та Швеція виступили із спільною заявою. Зокрема, у ній йдеться про те, що країни притягнуть Іран до відповідальності та забезпечать виплату компенсацій повною мірою сім'ям загиблих та постраждалим державам.
Україна очікує від Ірану прозорого та об’єктивного розслідування катастрофи літака МАУ і справедливого покарання винуватців трагедії. Деталі читайте у статті Євгенія Єніна “Трагедія рейсу PS752. Рік по тому” для читачів ZN.UA.