Канада і США вимагають у Китаю звільнити двох заарештованих канадців

Поділитися
Канада і США вимагають у Китаю звільнити двох заарештованих канадців У Канаді і США впевнені, що взяття під варту канадців у Китаї є відповіддю Пекіна на арешт фіндиректора Huawei © aleromoving.com
Громадян Канади заарештували в Китаї після затримання фіндиректора Huawei у Вануквері за запитом США.

Зовнішньополітичні відомства Канади і США закликали Пекін негайно звільнити двох громадян Канади, заарештованих на території Китаю. Екс-дипломат і аналітик Майкл Ковриг і бізнесмен Майкл Спейвор були взяті під варту в КНР після того, як у Канаді за запитом США була затримана фінансовий директор компанії Huawei Мень Ваньчжоу, повідомляє Reuters.

"Ми глибоко стурбовані незаконним арештом двох канадців на початку грудня і закликаємо негайно їх звільнити", - йдеться в заяві міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд, поширеній у п'ятницю, 21 грудня, передає УНН.

Фріланд підкреслила, що Канада є правовою державою, і у фіндиректора Huawei є можливість захистити свої права в рамках справедливого, неупередженого та прозорого судового процесу.

"Верховенство права – це не вибір, а основа демократії. Канада не піде на компроміс і не політизуватиме... виконання передбачених законом процедур", - підкреслила очільниця МЗС Канади.

Офіційний представник Державного департаменту США Роберт Палладіно також висловив упевненість, що влада Китаю заарештували канадців у відповідь на затримання Мень Ваньчжоу.

"Ми висловлюємо глибоку стурбованість череза затримання двох канадців у Китаї і закликаємо негайно звільнити їх", - заявив речник Держдепартаменту.

Палладіно наголосив, що судовий процес щодо фіндиректора китайської компанії буде чесним, неупередженим і прозорим.

Нагадаємо, на початку грудня у Ванкувері затримали фінансового директора китайської корпорації Huawei Technologies Мень Ваньчжоу. Ордер на її арешт було виписано за запитом США за підозрою в порушенні торговельних санкцій, запроваджених Вашингтоном проти Ірану.

12 грудня Верховний суд Британської Колумбії постановив звільнити заарештовану після внесення 7 мільйонів доларів застави та за умови, що за неї поручаться п'ять осіб. При цьому Ваньчжоу буде звільнена в тому разі, якщо США не запросять її екстрадиції протягом 60 днів - до 8 січня 2019 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі