МЗС Фінляндії країни розгляне варіанти, як ускладнити надання турвіз росіянам, повідомляє DW. Уряд зважить можливі рішення на неофіційній зустрічі 16 серпня.
Зі свого боку, прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін висловила сподівання, що турпоїздки громадян РФ будуть обмежені внаслідок розширення санкцій ЄС. Глава Кабміну очікує, що питання буде розглянуте у форматі самітів ЄС, зокрема, у жовтні 2022 року.
Глава МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто раніше запропонував обмежити прийом заяв росіян на туристичну шенгенську візу одним днем на тиждень. "На практиці це може означати, що ви зможете подавати документи на турвізи по понеділках, а з вівторка по п'ятницю - тільки на візи з сімейних обставин, навчання, роботи або інших поважних причин", - пропонує він.
Раніше президент України Володимир Зеленський розкритикував політику видачі Європейським Союзом віз громадянам Росії. "Не можна руйнувати саму ідею Європи, наші спільні європейські цінності, тобто не можна перетворювати Європу на супермаркет, в якому не важливо, хто заходить, а головне, щоб людина просто розрахувалася за товари", - заявив Зеленський у відеозверненні 12 серпня. Він подякував Чехії, державам Балтії та іншим європейським країнам, які винесли питання на рівень офіційної дискусії в ЄС.
Зеленський визнав, що є особи, яких переслідують чи можуть убити в Росії, вони мають отримати допомогу через механізми біженства.
У МЗС Литви також вже заявили, що вважають за необхідне заборонити в'їзд громадян РФ на рівні Євросоюзу в цілому. "Литва послідовно виступає за санкції проти агресивних держав і дотримується позиції, що обмеження працюють ефективніше, якщо вони застосовуються на рівні ЄС", - зазначають у зовнішньополітичному відомстві країни.
Данія також готова обговорювати візові обмеження для росіян, повідомили міністр у справах імміграції та інтеграції Коре Дюбвад та голова МЗС Данії Еппе Куфуд. "Необхідно дати загальноєвропейську відповідь", – вважає Дюбвад.
З іншого боку, канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає недоцільною заборону на видачу туристичних віз росіянам. А це означає, але консенсусу щодо цього питання на найближчих самітах ЄС, швидше за все, не буде.