Євросоюз і Китай визначили принципи переговорів навколо Широкої угоди про інвестиції

Поділитися
Євросоюз і Китай визначили принципи переговорів навколо Широкої угоди про інвестиції Валдіс Домбровскіс
Китайська сторона висловила готовність надати більш широкий доступ на свій ринок для інвесторів з ЄС.

Лідери ЄС та КНР провели телеконференцію, узгодивши принципи переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про взаємні інвестиції, йдеться на сайті Єврокомісії.

«ЄС і КНР визначили принципи переговорів навколо Широкого угоди про інвестиції (CAI). Ця домовленість була досягнута в результаті переговорів між Президентом Китаю Сі Цзіньпіном (Xi Jinping) і (з іншого боку) Президентом Єврокомісії фон дер Ляйен, Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, канцлером Німеччини Ангелою Меркель, яка представляла німецьке головування ЄС, а також Президентом Франції Емануелем Макрон », - йдеться в повідомленні.

У КНР готові надати більш широкий доступ на свій ринок для інвесторів з Європейського Союзу, а також створити для європейських компаній більш нормальні конкурентні умови в правовому полі Китаю, включаючи питання конкуренції з державними підприємствами Китаю, прозорості субсидій і введення правил, які запобігатимуть примусову передачу технологій.

«Ця угода надасть Європейському бізнесу величезний імпульс на одному з найбільших і швидко зростаючих ринків, допомагаючи діяти і конкурувати в Китаї. Воно також дозволить привнести в нашу торгівлю порядку денного, засновану на цінностях. Ми погодилися навколо зобов'язують положень в охороні навколишнього середовища, в кліматичних змінах і в протидії примусової праці. Ми будемо тісно співпрацювати з Китаєм, щоб всі ці зобов'язання виконувалися », - зауважив з цього приводу виконавчий віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Як зазначається, досягнута домовленість між лідерами ЄС і Китаю є першим кроком в процесі переговорів навколо підготовки інвестиційної угоди, подальше прийняття і ратифікація якого будуть проходити в умовах повної прозорості.

Серед інших питань лідери ЄС і Китаю розглянули боротьбу з кліматичними змінами, ситуацію в Гонконзі і питання захисту прав людини.

Євросоюз запросив Сі Дзіньпіна до участі у зустрічі між ЄС і Китаєм на вищому рівні, яка буде проводитися в Брюсселі в наступному році.

Напередодні США засудили вирок, винесений в Китаї журналістці Чжан Чжань, яка на початку року розповідала про поширення коронавируса в місті Ухань, офіційно заявив державний секретар США Майк Помпео.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі