Європі необхідно більш серйозно поставитися до допомоги Китаю Росії — заступник державного секретаря США

Поділитися
Керівництво Пекіна сповнене рішучості підтримувати Москву "до останнього", заявляє заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл.

США активізують дипломатичні зусилля, щоб переконати Європу в масштабах ролі Китаю у підтримці війни Росії проти України. Заступник Державного секретаря США зазначив, що Європа зараз посилює свою позицію щодо Пекіна.

Курт Кемпбелл цього тижня особисто передав це попередження європейським дипломатам в НАТО з "якомога більшою кількістю деталей і конкретики". Його візит відбувся напередодні великого саміту лідерів НАТО у Вашингтоні в липні, на якому Альянс, як очікується, надішле серйозний сигнал Пекіну, зазначає Politico.

"Справедливо буде сказати, що загальна мета Китаю полягає не лише в тому, щоб підтримувати Росію — на наш погляд, до останнього — але і в тому, щоб применшувати це публічно і намагатися підтримувати нормальні дипломатичні й торговельні зв'язки з Європою", — сказав Кемпбелл під час візиту до Брюсселя сьогодні 29 травня.

Кемпбелл назвав допомогу Пекіна Росії за останні 18-24 місяці "надзвичайно тривожною".

"І я думаю, що вчора під час дискусій в NAC [Північноатлантична рада, головний політичний орган НАТО, що приймає рішення] нас надихнуло те, як багато європейських країн чітко висловилися про те, що неможливо підтримувати нормальні відносини з Китаєм, якщо в той же час китайці таємно сприяють найбільш дестабілізуючій війні в Європі з часів Другої світової війни", — додав він.

Окрім війни з Росією, іншою спільною темою для США та ЄС є надлишкові торговельні потужності Китаю. Раніше цього місяця адміністрація Байдена підвищила тарифи на китайські електромобілі в чотири рази — до 100%. Очікується, що Європейська комісія незабаром також почне запроваджувати тарифи.

Європейські фірми — від німецьких автогігантів до французьких виробників коньяку — закликали свої країни не йти шляхом торговельної війни з Китаєм, побоюючись втратити доступ до ринку, якщо китайська влада вдасться до каральних заходів у відповідь. 

Раніше ми повідомляли, що міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс звинуватив Китай у наданні або підготовці до надання Росії летальної допомоги для використання Москвою у війні проти України. Більше про китайську зброю для Росії читайте у статті "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії" Володимира Кравченка.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі