Європейський комісар з питань юстиції та верховенства права Дідьє Рейндерс гарантував судове переслідування за військові злочини в Україні, повідомляє DW.
"Я хочу, щоб послання було зрозумілим: на це буде потрібен час, це буде довгий процес, але ті звірства, які були скоєні в Україні, не залишаться безкарними", - заявив він в інтерв'ю італійській газеті La Stampa у суботу, 21 травня.
За його словами, розслідування військових злочинів, злочинів проти людяності та, можливо, випадків геноциду вже розпочалися. Наразі виявлено понад 600 підозрюваних, розслідується близько 10 тисяч випадків. Розслідування ведеться як на місці злочину – в Україні, так і у різних європейських країнах, де опитуються біженці. На додаток до показань свідків існує величезна кількість фотографій, відео, аудіофайлів та супутникових знімків. Бельгійський політик наголосив на важливості того, щоб усі докази були зібрані та верифіковані. "Це вкрай важливо: якщо буде використано помилкову інформацію або фейку, це буде катастрофа", - заявив Рейндерс.
Раніше генеральний прокурор України Ірина Венедиктова повідомила, що її відомство відкрило понад 8 тисяч розслідувань за фактами передбачуваних порушень законів ведення війни. Головний обвинувач Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан повідомив, що його суд задіяв рекордну кількість країн – 43 – для розслідування ситуації в Україні.
Крім того, українська влада вже підготувала проекти для запуску роботи спеціального міжнародного трибуналу по Росії. Про це розповів представник України у Міжнародному суді ООН Антон Коріневич. За його словами, ідею спеціального міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності Росії підтримують 42 держави.