Європейські союзники готові скоротити інвестиції в Китай, якщо Пекін продовжить підтримувати РФ — Байден 

Поділитися
Європейські союзники готові скоротити інвестиції в Китай, якщо Пекін продовжить підтримувати РФ — Байден  © EPA/ JIM LO SCALZO
Коментарі президента США стали черговою хвилею критики на адресу Пекіна.

Президент США Джо Байден заявив, що європейські союзники готові скоротити інвестиції в Китай, якщо Пекін продовжить підтримувати Росію. Попередження пролунало після того, як країни НАТО звинуватили Китай у сприянні війні РФ проти України, повідомляє Bloomberg.

Байден повторив, що Китай не постачає безпосередньо зброю Москві, але президент США підкреслив, що Пекін не отримає фінансової вигоди, "якщо надаватиме РФ інформацію й можливості".

“(Лідер Китаю — ред.) Сі Цзіньпін вважає, що Китай є достатньо великим ринком, аби привабити будь-яку країну, в тому числі європейські держави, інвестувати туди в обмін на зобов'язання з боку Європи", - сказав Байден на прес-конференції в четвер, 11 липня.

“Деякі з наших європейських друзів збираються згорнути свої інвестиції (якщо Китай продовжить допомогу РФ)”, - додав президент США.

Байден намагався використати прес-конференцію, щоб продемонструвати своє сильне лідерство.

"Немає жодного світового лідера, з яким би я не був готовий мати справу", - заявив президент США.

"Я маю справу з Сі прямо зараз - у мене з ним прямий контакт", - сказав Байден, не уточнивши, що це означає.

У комюніке саміту НАТО, який відбувся цього тижня, Китай названо "вирішальним чинником", що сприяє війні Росії проти України. У заяві детально описані поставки товарів подвійного призначення з Китаю до РФ.

Такі заяви з боку НАТО свідчать про розширення консенсусу між США та їхніми партнерами навколо того, що Пекін становить загрозу не лише в Азії, але й для європейської безпеки через підтримку Росії. В останні роки європейські столиці - від Берліна до Лондона, Праги і Вільнюса - змінюють свою позицію щодо Китаю.

Пекін, тим часом, неодноразово стверджував, що не постачає зброю ні Росії, ні Україні, і нібито "суворо контролює" експорт товарів подвійного призначення, звинувачуючи США та їхніх союзників у розпалюванні війни й запровадженні "незаконних односторонніх санкцій".

Результати опитування Торгово-промислової палати ЄС у Китаї, опубліковані в травні, показали, що європейські компанії втрачають інтерес до інвестицій в другу за величиною економіку світу. Лише 42% заявили про плани розширити свою діяльність у Китаї цього року — це найнижчий показник з початку спостережень у 2012 році.

Загалом, іноземні інвестиції в Китай сповільнюються. Згідно з даними, оприлюдненими китайським Міністерством торгівлі наприкінці червня, показник прямих іноземних інвестицій в країну знижувався 12 місяців поспіль, що підкреслює намагання Пекіна покращити свою привабливість для іноземних інвесторів.

Коментарі Байдена стали черговою хвилею критики на адресу Китаю через поглиблення відносин Сі з російським диктатором Владіміром Путіним. РФ, як відомо, звернулася до Ірану й Північної Кореї за безпілотниками й боєприпасами, а до Китаю — за товарами, які можуть бути використані для виробництва зброї.  Детальніше про це розповідав Володимир Кравченко в статті "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії".

А про те, що означає для України й Заходу китайсько-російський альянс, розповідали Андреас Умланд і Гуго фон Ессен.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі