Європейська міграційна криза загострюється під час пандемії — CNN

Поділитися
Європейська міграційна криза загострюється під час пандемії — CNN © Нігіна Бероєва / Facebook
Контроль потоку мігрантів стане складнішим через надзвичайну ситуацію з коронавірусом.

Європа зіштовхнулася з некерованим потоком мігрантів, які покидають батьківщину в пошуках кращої долі, ризикуючи при цьому власним життям, адже такі «подорожі» є досить небезпечними. Особливо потужною стала хвиля міграції в часи пандемії COVID-19, що посилило міграційну кризу в ЄС, пише CNN.

Коронавірус спричинив непосильні економічні труднощі та безробіття для таких країн, як Туніс та Лівія, остання ще й бореться з наслідками війни.

За даними Верховного комісара ООН у справах біженців, цього року кількість мігрантів в країнах Європи, а особливо в Італії та Мальті, значно зросла. Частіше за все, мігранти прибувають з Сирії, Марокко та Іраку.

Але Європа часто досить «жорстоко» реагує на прибуття біженців.

Міжнародні гуманітарні організації заявляють про те, що відсутність морських рятувальників у Середземному морі та жорсткі карантинні обмеження створили величезні проблеми, адже багато мігрантів помирають під час подорожі.

Минулого тижня чоловіка знайшли мертвим на пляжі на півночі Франції. Він разом з другом намагався перетнути Ла-Манш на надувному човні.

Представниця Консервативної партії Великої Британії Пріті Патель заявила, що загибель мігрантів лежить на совісті контрабандистів, які «експлуатують вразливих людей».

Раніше контрабандисти відправляли мігрантів через Ла-Манш на вантажних автомобілях. У жовтні минулого року 39 в'єтнамців було знайдено мертвими у вантажівці недалеко від Лондона.

Міжнародні гуманітарні організації вважають, що зараз існує нагальна потреба в посиленні «пошуково-рятувального потенціалу», а неможливість надати допомогу біженцям є неприйнятною і становить небезпеку для життя.

Згідно зі статистикою, майже 4 900 людей перетнули Ла-Манш на маленьких човнах з початку запровадження країнами карантинних обмежень, що більш ніж удвічі перевищує кількість мігрантів, які перетинали Ла-Манш на човнах протягом усього 2019 року.

Контрабандисти і торговці людьми, очевидно, відчули на собі тиск пандемії та карантинних обмежень, однак, вони швидко пристосовуються до нових «умов роботи».  

Це означає, що люди, які шукають кращої долі, ризикують власним життям ще більше, ніж зазвичай, адже рухаються ще «небезпечнішими маршрутами».

Мігранти зіштовхуються з тортурами, зґвалтуваннями та іншими порушеннями прав людини з боку контрабандистів і торговців людьми.

Але реакція європейських країн, «обтяжених коронавірусом», була досить жорстокою: мігрантів змушували повернутися або ж «утримували» в антисанітарних умовах.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає мігрантів «злочинцями», а італійські чиновники заявили про те, що прибуття біженців з Тунісу руйнує туризм.

Міграційна криза останнім часом лише погіршується. Чиновники вважають, що мігранти повинні проходити 14-денний карантин, однак не забезпечують необхідних умов проходження цього карантину.  

Контроль потоку мігрантів стане складнішим через надзвичайну ситуацію з пандемією.

Туреччина та організації з захисту прав людини звинувачують Грецію у жорстокому поводженні з мігрантами, адже країна «відштовхувала човни з біженцями», замість того, щоб захистити найбільш вразливих людей у ​​ час світової кризи.

Урядовці Греції заявили про те, що інформація про жорстоке поводження з мігрантами на грецькому кордоні є фальшивою.

Так чи інакше, значною мірою саме Європа відповідає за долю мігрантів.

Однак, багато міграційних таборів та центрів становлять великий ризик для поширення коронавірусу.

30 липня близько 129 мігрантів виявилися хворими на COVID-19 в одному з регіонів Італії.

Але, європейські країни повинні «захищати власні кордони» без порушення прав людей і жорстокості, адже існує справжня потреба у співчутті та людяності, резюмує CNN.

Раніше повідомлялося, що Британія намагається зупинити потік нелегальних мігрантів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі