Міністри енергетики країн Європейського союзу можуть провести екстрену нараду для обговорення різкого зростання цін на електроенергію, повідомляє Bloomberg.
Чеська Республіка, яка головує в ЄС на ротаційній основі, розглядає можливість скликання наради для обговорення ідеї обмеження цін на електроенергію, повідомляє новинна стрічка CTK з посиланням на міністра промисловості Чеської Республіки Юзефа Сікелу. Він додав, що чехи виступають за запровадження обмеження цін у масштабах усього ЄС.
Європа бореться з найважчою енергетичною кризою за останні десятиліття, а ціни на газ і електрику, що зростають, викликають інфляцію і погрожують вкинути економіку в рецесію. В останні тижні ціни на електроенергію в Європі різко зросли через скорочення постачання російського газу після вторгнення Москви в Україну.
"Якщо у вас є європейський ринок і проблема для всієї Європи, то найпростіший підхід - шукати рішення на європейському рівні", - сказав Сікела. — Ми маємо подивитися, чи ця ситуація буде продовжуватися і загострюватися далі".
У зв'язку з можливою зустріччю міністрів офіційний представник французького уряду Олів'є Веран заявив журналістам у середу, що Франція "загалом" згодна з енергетичною політикою ЄС. Але він наголосив, що це не обов'язково означає, що Париж підтримає "логіку" європейського обмеження цін на енергоносії.
За словами Верана, ситуація у Франції відрізняється від інших європейських країн завдяки урядовим заходам, які забезпечили країні найкращий захист від інфляції.
Президент Франції Еммануель Макрон, виступаючи на початку засідання кабінету міністрів у середу, сказав, що, на його думку, "ми переживаємо переломний момент". Він згадав тиск на державні фінанси, "кінець достатку товарів та технологій, які, здавалося, завжди були доступні".
"Наша свобода, система свободи, в якій ми звикли жити, має свою ціну", - сказав Макрон. — І іноді, коли нам потрібно її захистити, це може спричинити жертви".
Наприкінці цього тижня Макрон відвідає Алжир, колишню французьку колонію та одного з найбільших у світі виробників газу. Але, за словами французьких чиновників, близьких до президента, очікується, що його візит буде спрямований більше на налагодження відносин, ніж на заміну імпорту газу з Росії.